W 2021 roku targów w Genewie też nie będzie! To już koniec legendarnego motor show?

2020-06-30 14:06 Rafał Mądry

To już oficjalna wiadomość. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie w 2021 roku nie odbędzie się. Co więcej, właściciele marki Geneva International Motor Show postanowili sprzedać prawa do organizowania imprezy. To oznacza koniec legendarnego motor show, a przynajmniej formuły, jaką znaliśmy do tej pory.

W bieżącym 2020 roku salon samochodowy w Genewie został odwołany dosłownie w ostatniej chwili, co wywołało ogromne poruszenie. 90-ta edycja targów zaplanowanych w dniach 2-15 marca, była gotowa na przyjęcie odwiedzających, ekspozycje stały kompletne, a pojazdy przygotowane na premierowe pokazy przed całym światem. Niestety, pandemia COVID-19 zatrzymała targi i wywołała potężne finansowe straty, które zostały oszacowane na 11 milionów franków szwajcarskich.

Informowaliśmy: Koronawirus zabił Salon Samochodowy Genewa 2020! Szwajcarski rząd zakazał organizowania imprez masowych

Teraz okazuje się, że w 2021 roku hale wystawowe Palexpo w ogóle nie wypełnią się autami. Komitet i Rada Fundacji „Salon International de l'Automobile” postanowiły, że najważniejsze motoryzacyjne targi w Europie za rok wcale się nie odbędą. Decyzja ta została podyktowana kryzysowym stanem, w jakim aktualnie znajduje się Europa. Słaba kondycja branży motoryzacyjnej nie pozwoliłaby wielu producentom samochodów na wystawienie się podczas targów. Ze względu na przewidywaną słabą frekwencję wystawców oraz odwiedzających, targi zwyczajnie świeciłyby pustkami i dla nikogo nie wyszłyby korzystnie od strony finansowej. Po załamaniu się koniunktury firmy potrzebują czasu na podniesienie się i powrót do stanu sprzed pandemii koronawirusa.

Zdecydowano o sprzedaży praw do organizowania wydarzenia Geneva International Motor Show na rzecz Palexpo SA. Do spółki tej należą tereny i hale targowe, na których regularnie każdego roku odbywała się znana na całym świecie wystawa pojazdów.

Najnowsze