W ciemną noc nie miał nawet odblasku! Rowerzysta mógł zginąć - WIDEO

Rowerzysta bez odblasków mógł zginąć pod kołami
Autor: STOP CHAM - YouTube Rowerzysta bez odblasków mógł zginąć pod kołami

Kierowcom i rowerzystom nie zawsze jest po drodze. Przewinienia pojawiają się po obu stronach, ale tym razem przykład głupoty rowerzysty pokazał film udostępniony na kanale STOP CHAM. W sieci pojawiło się nagranie z kamerki samochodowej, na którym widać, że rowerzysta pozbawiony oświetlenia i odblasków był ledwo widoczny dla kierującego samochodem.

Od tragedii naprawdę było w tym przypadku o włos. Takie sytuacje wciąż zdarzają się na polskich drogach i wynikają z nieświadomości oraz braku wyobraźni. Kompletnie nieoświetlony rowerzysta poruszający się drogą po zmroku był niemal niewidoczny dla kierowcy osobówki. Prowadzący jednoślad mężczyzna miał szczęście, że kierujący samochodem zareagował w porę.

Sprawdź: Drogowy frustrat wysiadł z Punto i chciał wyglądać groźnie. Kamerka ostudziła emocje - WIDEO

Nagranie z samochodowego wideorejestratora pokazuje, że rowerzysta stał się widoczny dopiero w ostatniej chwili. Skupienie, uwaga i refleks kierowcy prawdopodobnie uratowały mu życie, ale niestety wszystko wskazuje na to, że nie zrobiło to na nim większego wrażenia.

Kierowca auta wysiadł bowiem z pojazdu, by skonfrontować się z człowiekiem, który poruszał się po drodze bez oświetlenia, ani odblasku. Ten nie wydawał się widzieć nic złego w swoim postępowaniu i zbagatelizował sytuację. W dalszą drogę udał się świecąc sobie małą lampką. Lepsze to, niż nic.

Zobacz WIDEO:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze