W dziupli znaleźli demontowane busy. Wszystkie to Mercedesy Sprintery

2021-09-20 9:39

Policjanci z wydziału kryminalnego rozbili kolejną samochodową dziuplę. Tym razem na terenie województwa lubuskiego, gdzie śledczy odnaleźli i odzyskali skradzione w Niemczech samochody dostawcze. Wszystkie pojazdy były Mercedesami Sprinterami, które w różnym stopniu zostały poddane procesowi rozbiórki. Do sprawy zatrzymano trzech obywateli Ukrainy, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Ta sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Zielonogórscy kryminalni po uzyskaniu informacji operacyjnych dotyczących kradzieży Mercedesów Sprinterów z terenu Niemiec, zlokalizowali skradzione pojazdy, we wcześniej wytypowanym miejscu. W niewielkiej miejscowości w powiecie żagańskim w ramach podjętych działań udało się odzyskać pochodzące z przestępstwa samochody oraz zatrzymać osoby zamieszane w przestępczy proceder. W pomieszczeniu, w którym rozkręcane były Mercedesy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że co najmniej trzy z pięciu pojazdów figurują w policyjnych bazach danych jako utracone – skradzione na terenie Niemiec i poszukiwane przez policję niemiecką.

Jak czytamy w policyjnym komunikacie prasowym, odnalezione samochody miały usunięte numery identyfikacyjne VIN. Ponadto policjanci zabezpieczyli zagłuszarkę sygnału GPS, która była włączona podczas demontażu aut, a także telefony komórkowe. Zatrzymani i czasowo aresztowani to obywatele Ukrainy. Jeden z nich był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyznom wstępnie przedstawiono zarzuty paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W pomieszczeniu, w którym mężczyźni zostali zatrzymani, policjanci znaleźli wiele części i podzespołów różnych samochodów – zostaną one poddane szczegółowej identyfikacji - oraz akcesoria i narzędzia służące do kradzieży pojazdów. Obecnie policjanci sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni nie są sprawcami podobnych kradzieży, do których dochodziło wcześniej na terenie Zielonej Góry.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE