Skradzione Audi Q5 odzyskane tej samej nocy. SUV już był rozbierany

2021-09-17 14:57

To się nazywa ekspresowo rozwiązana sprawa! Policjanci z województwa lubuskiego odzyskali luksusowego SUV-a tej samej nocy, podczas której pojazd został skradziony. Audi Q5 warte około 200 tysięcy złotych już było poddane procesowi rozbiórki. W areszcie wylądowało dwóch mieszkańców powiatu wschowskiego.

Złodzieje samochodowi nie próżnują. Pojazdy są w Polsce kradzione na rozmaite sposoby i zwykle nie są to przypadkowe auta, a pojazdy wcześniej upatrzone przez rabusiów. Do takiego zaboru cudzego mienia ruchomego doszło w województwie lubuskim. Skradzione zostało eleganckie Audi Q5 quattro. Informacja o tym zdarzeniu jest o tyle ciekawa, że SUV został odnaleziony jeszcze tej samej nocy. Policjanci otrzymali informację, że poszukiwany pojazd może znajdować się na terenie Sławy. Zaangażowani w sprawę sławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu i odnaleźli go już po kilku godzinach na wytypowanej do przeszukania posesji. W wyniku przeszukania okazało się, że w garażu stoi poszukiwane Audi Q5, które było już częściowo zdekompletowane. Zatrzymany na miejscu został 44-letni mieszkaniec gminy Sława. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kilka godzin później do sprawy zatrzymany został 29-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów paserstwa zatrzymanym mężczyznom, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Rozwikłaniem okolicznościami kradzieży luksusowego auta zajmują się wschowscy policjanci pod nadzorem wschowskiej prokuratury.

Skradzione Audi Q5 odzyskane tej samej nocy. Auto już było rozbierane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE