W starciu z busem nie miał szans. W wypadku zginął kierowca osobówki

2021-11-26 9:59
W starciu z busem nie miał szans
Autor: Policja W starciu z busem nie miał szans

Śledczy w Starogardzie Gdańskim wyjaśniają przyczyn wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 46-letni kierowca osobówki. Do zdarzenia doszło 24 listopada ok. godz. 17.00 w pobliżu miejscowości Jabłowo (woj. pomorskie) na drodze wojewódzkiej nr 222, gdzie zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Na miejscu pracowały służby ratownictwa drogowego.

Zgłoszenie o śmiertelnym wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy Jabłówkiem, a Jabłowem, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał w środę 24 listopada po godz. 17.00. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ze starogardzkiej drogówki oraz funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej. Wstępnie ustalono, że kierujący osobowym Fordem z nieustalonej przyczyny zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się z ciężarowym Renault, a następnie dachował. Siła, z jaką zderzyły się samochody, była ogromna, zaś obrażenia, jakich doznał kierowca osobówki, okazały się śmiertelne.

W starciu z busem nie miał szans
Autor: Policja W starciu z busem nie miał szans

W miejscu, gdzie doszło do wypadku droga była całkowicie zablokowana i występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Śledczy sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych aut. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku. Rozbite pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE