Wandal na motocyklu uderza w lusterko Tesli. Wszystko nagrały kamery elektrycznego auta - WIDEO

2019-10-06 13:23 Maciej Lubczyński
Wandal na motocyklu uderza w lusterko Tesli
Autor: Brandon M - YouTube Wandal na motocyklu uderza w lusterko Tesli

Tryb wartownika w Tesli nagrał już niejeden akt wandalizmu, ale tym razem agresja została uwieczniona nie na postoju, a podczas jazdy. Motocyklista w ruchu i przy prędkości przekraczającej 100 km/h postanowił uderzyć w lusterko elektrycznego auta.

Jadący Teslą Model 3 (testowaliśmy takie auto - ZOBACZ), Brandon McGowen spotkał się z agresją ze strony motocyklisty. Kierujący Suzuki GSX-R 600 mężczyzna jadąc ze sporą prędkością uderzył w lusterko elektrycznego auta, uszkadzając je dość poważnie. Agresor uciekł z miejsca zdarzenia, a właściciel Tesli wybrał się do serwisu.

Przeczytaj także: 50-latek jechał motocyklem BMW. Podczas wyprzedzania zderzył się z Audi

Szkody wycenione zostały na około 2000 złotych, ale pozostaje pytanie, dlaczego motocyklista zdecydował się w ogóle zaatakować Teslę? Wideo mogłoby sugerować, że kierujący jednośladem został sprowokowany, lub zajechano mu drogę, ale w odpowiedzi na te zarzuty, Brandon McGowen udostępnił w sieci dłuższy film nagrany przednią kamerą samochodu, który zdaje się rozwiewać wątpliwości co do jego winy. Nic nie wskazuje na to, by jadący motocyklem mężczyzna został sprowokowany.

Wideo z kamery umieszczonej w błotniku Tesli pokazuje jak rozpędzony do około 110 km/h motocyklista wystawia rękę i uderza w lusterko. Ryzykowny i głupi manewr poskutkował uszkodzeniem obudowy, wewnętrznych mechanizmów i zarysowaną powierzchnią lustra. 

Film został przekazany kalifornijskiej policji, a ta szuka sprawcy. Choć numery rejestracyjne nie są do końca czytelne, tusza i pojazd sprawcy czynią go nieco łatwiejszym do namierzenia.

Najnowsze