Wpadł przez brak zapiętych pasów. Prowadził odurzony i przewoził narkotyki

2020-03-25 10:22 Rafał Mądry
Prowadził odurzony i jechał z narkotykami
Autor: Policja Prowadził odurzony i jechał z narkotykami

Rybniccy policjanci z grupy SPEED zwalczającej niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym, zatrzymali do kontroli Seata Ibiza. Uwagę funkcjonariuszy przyciągnął brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu. Był trzeźwy, za to pozytywny wynik dało badanie wykonane narkotesterem.

W niedzielę 22 marca policjanci z Rybnika patrolowali miejscowość Czerwionka-Leszczyny. Tuż po godzinie 22.00 na ulicy Furgoła uwagę mundurowych zwrócił srebrny Seat. Kierowca jechał bez zapiętych z pasów bezpieczeństwa. W związku z tym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. 

Przeczytaj również: To było perfidne oszustwo. Lepiej nie kłam policjantom, że jesteś chory na koronawirusa!

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 28-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Policjanci zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia narkotesterem. Tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny. W samochodzie kierującego stróże prawa znaleźli również 53 działki dilerskie amfetaminy.

W efekcie mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Zatrzymanemu dodatkowo została pobrana krew do badań. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. 

Prowadził odurzony i jechał z narkotykami
Autor: Policja Prowadził odurzony i jechał z narkotykami
Najnowsze