Wracają handel, usługi i nauczanie stacjonarne. Co to oznacza dla kierowców?

Obostrzenia, a sytuacja na drogach
Autor: Getty Images Obostrzenia, a sytuacja na drogach

Na środowej konferencji poznaliśmy plan odmrażania gospodarki i stopniowego zdejmowania obostrzeń. Decyzje rządu przedstawił Mateusz Morawiecki i będą one również miały znaczenie dla kierowców. Duże zmiany w obowiązujących zasadach zostaną wprowadzone jeszcze w maju i jeśli nie przyniosą wzrostów zachorowań, powinny utrzymać się również przez czas wakacji.

Obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa będą stopniowo luzowane. Plan odmrażania gospodarki, powrotu dzieci do szkół i znoszenia obowiązku noszeniaa maseczek na świeżym powietrzu przedstawił na środowej (28.04) konferencji premier Mateusz Morawiecki. Z informacji, jakie zostały dziś przekazane wynika, że z wiele obostrzeń zostanie zawieszonych jeszcze w maju. Nowe zasady bezpieczeństwa będą miały również niebagatelny wpływ na sytuację na drogach.

SprawdźJazda samochodem po spożyciu alkoholu. Kiedy wykroczenie, kiedy przestępstwo? Kary i konsekwencje

Od 4 maja 2021 roku wraca handel wielkopowierzchniowy, a więc galerie handlowe i duże sklepy meblowe. Wzmożony ruch w obrębie centrów handlowych i zapełnione parkingi zobaczymy więc już wkrótce po majówce.

Otwarte hotele i miejsca noclegowe

Choć podczas majówki nie będziemy mogli jeszcze pojechać do hotelu, od 8 maja 2021 roku obiekty noclegowe będą mogły legalnie przyjmować gości. Możemy się więc spodziewać, że w weekendy ruch na drogach będzie nieco gęstszy. Póki co hotelowe baseny i strefy wellness pozostaną jednak zamknięte.

Powrót do szkół

Od 15 maja zniesiony ma być obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Maseczki warto jednak wciąż wozić w aucie, bo w obiektach usługowych zakrywanie ust i nosa wciąż będzie obowiązkowe. Również od 15.05 ma nastąpić powrót do nauczania w trybie hybrydowym również dla klas 4-8, a także szkół średnich. Po 29 maja do szkół mają wrócić wszyscy uczniowie, co odbije się wzmożonym ruchem na ulicach wokół szkół.

Choć obostrzenia są stopniowo łagodzone, wciąż powinniśmy zachować ostrożność i stosować się do zasad bezpieczeństwa. Choć podróżowanie samochodem ogranicza do minimum kontakt z innymi osobami, o maseczkach i dezynfekcji warto pamiętać m.in. na stacjach benzynowych czy myjniach.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze