Wracał z pracy całą szerokością jezdni! Był mocno dziabnięty, interweniowali inni kierowcy

2021-07-23 9:41
Kontrola trzeźwości
Autor: Policja Kontrola trzeźwości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Chryslera, któremu 21 lipca inni kierowcy udaremnili dalszą jazdę. Pijany 49-latek wraz z dwoma pasażerami na pokładzie wracał do domu całą szerokością drogi, stwarzając zagrożenie dla innych. W ujęciu kierowcy pomogli policji inni uczestnicy ruchu.

Sytuacja miała miejsce w środę 21 lipca po godz. 14.00, kiedy brzozowscy policjanci zostali skierowani do miejscowości Izdebki (woj. podkarpackie). Według zgłoszenia po drodze miał poruszać się nietrzeźwy kierujący. Z treści przekazanych informacji wynikało, że zgłaszający jedzie za kierowcą Chryslera, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazuje na to, że kierujący nim mężczyzna jest pijany.

Interweniowali kierowcy

W miejscowości Izdebki policjanci zostali zatrzymani przez zgłaszającego. Mężczyzna przekazał mundurowym, że drogę podejrzanego kierowcy zajechał inny uczestnik ruchu. Następnie zabrał mu kluczyki ze stacyjki i przekazał je zgłaszającemu. Dodał, że kierowca Chryslera wraz z dwoma pasażerami wysiadł z auta i ruszył pieszo w kierunku Przysietnicy.

Po krótkiej chwili funkcjonariusze zauważyli na poboczu siedzącego mężczyznę, który trzymał w ręce piwo. Okazało się, że to poszukiwany przez nich kierowca. Mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 49-latka blisko 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został przekazany wskazanej przez niego osobie. Wkrótce 49-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE