Wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila i doprowadził do wypadku

2021-05-15 16:45 Rafał Mądry
Prowadził samochód mając 2,5 promila alkoholu
Autor: Policja Rozbity Peugeot 206

Każdy kierowca ruszając w drogę powinien zachować szczególną ostrożność, przestrzegać przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pewien kierowca z województwa małopolskiego niestety o tych zasadach zapomniał, a wszystko przez znaczną ilość wypitego alkoholu. Mężczyzna mając w organizmie 2,5 promila rozbił się w miejscowości Wielopole.

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Za kolejny przykład ogromnej nieodpowiedzialności może posłużyć sytuacja, do jakiej doprowadził 20-letni kierujący Peugeotem 206. Mężczyzna jadąc w stanie nietrzeźwości rozbił się wieczorem 13 maja w miejscowości Wielopole w powiecie dąbrowskim (woj. małopolskie). Jak ustalili policjanci młody mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do pobliskiego rowu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości wyszło na jaw, że miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu, a na dodatek prowadził bez uprawnień do kierowania pojazdami.

Przeczytaj też: Kierowca wypadł z dachującego auta. Odważnie jechał po pijaku

W wyniku tego zdarzenia kierujący doznał obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń. Ranni zostali także jego dwaj pasażerowie. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna do 10 tys. złotych oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów od 1 roku do nawet 10 lat.

Prowadził samochód mając 2,5 promila alkoholu
Autor: Policja Rozbity Peugeot 206
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze