Wszedł w zakręt jak amator. Długa naczepa kontra betonowa przeszkoda - WIDEO

2021-05-02 11:43 xDrive
Ściął zakręt ciężarówką
Autor: Reddit u/omarpower123 Ściął zakręt ciężarówką

Prowadzenie długiej ciężarówki wymaga umiejętności i wprawy. Czasami, nawet zawodowcom zdarzają się jednak wpadki. Ten kierowca wszedł w zakręt jak amator, a naczepa starła się z konstrukcją betonowego mostu. Gdyby ciężarówka była załadowana, sytuacja mogłaby się skończyć o wiele gorzej.

Jeden z najczęstszych błędów podczas prowadzenia długich zestawów i pojazdów? Ścinanie zakrętów. Czasami można się zapomnieć, choć zawodowcom nie powinno się to zdarzać wcale. Ten kierowca nie poradził sobie z pokonaniem ciasnego zakrętu na wąskiej drodze. Na jego nieszczęście, po wewnętrznej stronie znajdowała się betonowa przeszkoda.

SprawdźW majówkę wjechali pijani, przeładowanym BMW. Drogowy koszmar w Dylach

Wyczyn tego kierowcy został nagrany przez pasażera innego auta. Widać, że zakręt jest zbyt ciasny dla ciężarówki tych rozmiarów, a jego pokonanie nie będzie proste. Koła naczepy wjechały na betonową konstrukcję i gdyby nie fakt, że przestrzeń ładunkowa była pusta, sytuacja skończyła by się o wiele gorzej.

Ciągnięta przez pojazd naczepa kilkukrotnie podskakuje i z pewnością wywróciłaby się na bok, gdyby znajdowały się w niej towary. Choć na nagraniu nie sposób dostrzec uszkodzeń, pewne jest że przyczepa dostała w kość. Dla kierowcy skończyło się na strachu - gdyby naczepa ześlizgnęła się w dół zbocza lub spadła z mostu, zakończenie mogłoby nie być tak szczęśliwe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze