Wyjazd na ferie 2021 będzie UTRUDNIONY. Zaskakująca decyzja rządu to prawdziwe trzęsienie ziemi!

2020-11-21 10:52
Toyota Prius Plug-in Hybrid
Autor: Paweł Kaczor Toyota Prius Plug-in Hybrid

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego poznaliśmy ważną decyzję dotyczącą ferii zimowych. Przerwa świąteczna zawsze była rozłożona w czasie dla poszczególnych województw, ale w 2021 roku będzie inaczej. Ferie dla wszystkich regionów zostały zaplanowane w jednym terminie!

Ta decyzja to prawdziwe trzęsienie ziemi dla branży hotelarskiej i rekreacyjnej. Ferie zimowe w 2021 roku odbędą się jednocześnie dla wszystkich województw. Znamy datę zimowej przerwy - premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że "skumulowane ferie" odbędą się 4 do 17 stycznia. Jaki jest cel takiego zarządzenia?

Dowiedz się: Znamy datę otwarcia sklepów! KIEDY pojedziesz na świąteczne zakupy?

Podczas sobotniej (21.11) konferencji, premier Mateusz Morawiecki apelował o to, by w czasie świąt pozostać w domach i nie planować wyjazdu na ferie zimowe. Skumulowanie ich w jednym czasie ma zniechęcić nas do zimowego wyjazdu. Czy obostrzenia przyniosą spodziewany skutek?

Wyjazd na ferie pod znakiem zapytania

Sytuacja związana z zimowymi feriami w 2021 roku jest bardzo trudna - z jednej strony, zamknięcie branży hotelarskiej może się skończyć falą bankructw, z drugiej zaś - mało prawdopodobne jest, by otwarte hotele i obiekty turystyczne nie kusiły do zimowego wypoczynku. Jeśli tłumnie ruszymy do górskich kurortów, skumulowane ferie mogą przynieść zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Dla kierowców może to również oznaczać dużo większy ruch na drogach, co zazwyczaj przekłada się na większą liczbę wypadków i kolizji.

Sprawdź również: MANDAT za zmianę opon? Odpowiedź ministerstwa WYJAŚNIA wszystko

Rząd zdradził również, że nad rozwiązaniami prawnymi ograniczającymi przemieszczanie się osób. Czy wciąż wisi nad nami groźba lockdownu? Czy na czas świąt i ferii zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się? Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach i tygodniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE