Znamy datę otwarcia sklepów! KIEDY pojedziesz na świąteczne zakupy?

2020-11-21 10:31
Otwarcie galerii handlowych - parkowanie
Autor: Maciej Lubczyński Otwarcie galerii handlowych - parkowanie

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej (21.11) konferencji podał datę otwarcia sklepów. Kiedy sklepy będą otwarte? Kiedy pojedziemy na świąteczne zakupy? Wszystko jest już jasne - konkretnie określona data pozwoli nam zaplanować zakupy na święta.

Choć epidemia wcale nie zwalnia, a liczba zgonów niemal dzień w dzień jest rekordowa, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na dzisiejszej konferencji pierwszy etap odmrażania gospodarki. Wiadomo już, że większość obostrzeń pozostanie z nami również podczas świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy mogli zaplanować i wybrać się na przedświąteczne zakupy, została podana data, kiedy galerie handlowe zostaną otwarte. 

Sprawdź również: MANDAT za zmianę opon? Odpowiedź ministerstwa WYJAŚNIA wszystko

Do sklepów i galerii handlowych pojedziemy w sobotę 28 listopada. Premier zapowiedział, że sklepy zostaną otwarte tydzień po sobotniej konferencji. Warto pamiętać, że choć obostrzenia dotyczące handlu zostaną częściowo rozluźnione, rząd zaleca, by nie wybierać się na święta do rodziny i Boże Narodzenie spędzić tylko w gronie najbliższych.

Dowiedz się: Wyjazd na ferie 2021 będzie UTRUDNIONY. Zaskakująca decyzja rządu to prawdziwe trzęsienie ziemi!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił również, że wciąż możliwe jest wprowadzenie tak zwanej "narodowej kwarantanny". Zdejmowanie obostrzeń zaplanowano na czas po świętach, ale jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, obostrzenia nie tylko zostaną utrzymane, ale i mogą zostać zaostrzone.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE