Wypadek w Pomorskiem. Pijany kierowca busa wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie - ZDJĘCIA

2020-03-26 9:35 Jan Guss-Gasiński
Wypadek w Pomorskiem. Pijany kierowca busa wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie
Autor: Policja Wypadek w Pomorskiem. Pijany kierowca busa wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie

Do niebezpiecznego wypadku drogowego doszło nad ranem 24 marca na trasie Puck-Żelistrzewo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący dostawczym Volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w stronę Pucka Mercedesowi, w wyniku czego doszło do zderzenia. Badanie wykazało, że sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i przewieziono go do puckiej komendy.

We wtorek 24 marca ok. godz. 7:30 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Puck – Żelistrzewo. Na miejsce zostali skierowani policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen, 42-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, jadąc ul.Świerkową na skrzyżowaniu z ul.Pucką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę Pucka, 41-letniemu kierowcy Mercedesa, w wyniku czego doszło do zderzenia. Obaj kierowcy oraz pasażer dostawczaka zostali przewiezieni do szpitala.

Sprawdź: Audi zmiotło z drogi ciągnik rolniczy. Traktorzystę zabrał śmigłowiec LPR

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że sprawca był pod wpływem alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i przewieźli go na komendę. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Pomorskiem. Pijany kierowca busa wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie
Autor: Policja Wypadek w Pomorskiem. Pijany kierowca busa wymusił pierwszeństwo na osobowym Mercedesie
Najnowsze