Wypożyczonym autem rąbnął w radiowóz. Był pod wpływem narkotyków i prowadził bez prawa jazdy

2021-07-19 10:51
Wypożyczonym autem uderzył w radiowóz
Autor: Policja 22-latek prowadził pod wpływem narkotyków

W tym wypadku ucierpiało troje policjantów. 22-latek poruszający się po ulicach Łodzi wypożyczoną Toyotą Yaris, uderzył w radiowóz prowadząc pod wpływem narkotyków. Teraz młody mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pod ich wpływem oraz za popełnione wykroczenia.

Do tego zdarzenia doszło 15 lipca około godziny 2:20. Dyżurny łódzkiej komendy został powiadomiony przez policjantów Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, że na ulicy Kilińskiego w radiowóz którym się poruszali, uderzyła osobówka. Wezwani na miejsce mundurowi patrolujący okolicę przeprowadził czynności. Wyszło na jaw, że 22-letni kierujący Toyotą Yaris wykonując manewr skrętu utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w policyjny radiowóz. W wyniku zdarzenia troje policjantów odniosło niegroźne obrażenia.

Będący na miejscu policjanci wyczuli z wnętrza Toyoty charakterystyczny zapach suszu roślinnego. Podczas przeszukania samochodu znaleźli w jego wnętrzu 6 foliowych torebek z zieloną substancją. Badanie przy użyciu testera potwierdziło, że jest to marihuana. Badanie 22-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy. Jednak podczas badania pod kątem narkotyków okazało się, że jest pod wpływem amfetaminy i marihuany. W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

Policjanci ustalili, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie obsługi zdarzenia na miejsce przyjechał przedstawiciel firmy carsharingowej, z której pochodziła Toyota Yaris. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że system monitoringu auta chwilę wcześniej wykazał znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego. 22-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także za ich posiadanie za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zostaną mu również przedstawione zarzuty dotyczące popełnionych wykroczeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE