Kierowca Hondy wyprzedzał na zapałkę

i

Autor: Policja Kierowca Hondy wyprzedzał na zapałkę

Tragedia wisiała na włosku

Wyprzedzał na zapałkę. Pokazał, jak stracić prawo jazdy w kilka sekund

2022-08-09 12:06

Wyprzedzał na zapałkę. Kierujący osobową Hondą 61-latek dał na nagraniu przykład, jak stracić prawo jazdy w kilka sekund. Mężczyzna zbliżając się do niebezpiecznego łuku zaczął wyprzedzać osobówkę i samochód ciężarowy. Tragedia wisiała na włosku. Świadkami całego zajścia byli funkcjonariusze z Pisza (woj. warmińsko-mazurskie).

Wyprzedzał na zapałkę

Świadkami bezmyślnie brawurowej i niebezpiecznej jazdy kierującego Hondą Accord byli sami funkcjonariusze z piskiej drogówki (woj. warmińsko-mazurskie). Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 58, między Piszem a Rucianem-Nidą, kiedy mężczyzna rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierujący autem nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie za moment stworzy.

SPRAWDŹ - Polacy nie stosują się zasady 3 sekund i proszą się o wypadek. Nietrudno ją zapamiętać

Pomimo znikomej widoczności, bowiem auto miało kierownicę po prawej stronie, mężczyzna zjechał na lewy pas ignorując przy tym znak A3 (niebezpieczne zakręty - pierwszy w prawo). W połowie manewru było już za późno na odwrót - tragedia wisiała na włosku.

Wyprzedzał na zapałkę. Tragedia wisiała na włosku

Stracił prawo jazdy w kilka sekund

Cała sytuacja została uchwycona przez kamerę policyjnego radiowozu. Na filmie widać, że w trakcie wyprzedzania osobówki i samochodu ciężarowego, czarny Accord o mały włos nie zderzył się czołowo z autem jadącym z przeciwka. Nie trzeba być zawodowym kierowcom, żeby stwierdzić, że podejmowanie tak wielkiego ryzyka jest skrajną głupotą. Funkcjonariusze błyskawicznie zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że autem kierował 61-letni mieszkaniec gm. Biała Piska.

ZOBACZ - Kolejne podwyżki mandatów. Kierowcy muszą uczyć się na błędach

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. W dalszej kolejności, za swoje skrajnie brawurowe i wysoce niebezpieczne zachowanie na drodze, odpowie przed sądem.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE