Wyrzucił 1500 zł w błoto! Policjanci nie mieli litości

2022-01-05 16:52
Wyrzucił 1500 zł w błoto
Autor: GITD Wyrzucił 1500 zł w błoto

Spotkanie z patrolem ITD dało białoruskiemu kierowcy ciężarówki jasno do zrozumienia, że kłamstwo ma krótkie nogi. Kiedy białoruskie prawo jazdy mężczyzny straciło ważność, zawodowy kierowca postanowił „wyrobić” polski odpowiednik dokumentu za 1500 złotych. Sfałszowany dokument rozpoznał inspektor lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Sytuacja miała miejsce w środę (5 stycznia) na drodze krajowej nr 29 w Świecku. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli polską ciężarówkę, którą prowadziło dwóch kierowców pochodzących z Białorusi. Mężczyzna, który bezpośrednio przed zatrzymaniem do kontroli, siedział za kierownicą pojazdu, okazał polskie prawo jazdy. Jeden z inspektorów miał jednak podejrzenia, że dokument może być podrobiony. Niedługo później kierowca okazał również białoruskie prawo jazdy, które straciło ważność pół roku wcześniej. Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji, przypuszczenia inspektora się potwierdziły.

Wyrzucił kasę w błoto

Prawo jazdy którym posługiwał się kierowca ciężarówki było sfałszowane. Szofer wyjaśnił, że za namową kolegów skontaktował się z osobą, która gwarantowała „wyrobienie" dokumentu w ciągu dwóch dni. Za usługę zapłacił 1500 zł. Policjanci zabezpieczyli sfałszowany dokument i zatrzymali kierowcę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE