Wyskoczył na czołówkę! Kierowców uratował tylko refleks - WIDEO

2020-02-21 11:32 Rafał Mądry
Wyskoczył na czołówkę! Kierowców uratował tylko refleks
Autor: Policja Wyskoczył na czołówkę! Kierowców uratował tylko refleks

Tragedia wisiała w powietrzu. Tylko dzięki refleksowi kierujących samochodami osobowymi nie doszło do czołowego zderzenia, które mogłoby okazać się tragiczne w skutkach. Wszystko przez kierującego ciężarówką, który wykonując gwałtowny manewr omijania pojazdów z impetem wyjechał na przeciwległy pas ruchu. Kamerka zainstalowana w jednym z aut doskonale uchwyciła całą sytuację.

Coraz więcej użytkowników dróg korzysta z kamer rejestrujących otoczenie oraz sposób jazdy swój i innych kierowców, a także rowerzystów i pieszych. Coraz większa świadomość społeczna sprawia, iż ludzie będąc świadkami takich zdarzeń zgłaszają je na Policję, a kierujący za swoje zachowanie często ponoszą karę.

Pisaliśmy: Widziałeś i nagrałeś? PRZEŚLIJ wideo na policję! Jak i gdzie wysłać nagranie z wideorejestratora - PORADA

Na Komendę Powiatową Policji w Busku–Zdroju zgłosiła się mieszkanka tego miasta, przynosząc wstrząsające nagranie. Jak ustalili mundurowi, zdarzenie miało miejsce około godz. 10:15 w dniu 14 lutego. Widać na nim, jak w miejscowości Skorzów w gminie Busku–Zdrój na drodze krajowej nr 73 kierujący pojazdem dostawczym chce wykonać manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy gwałtownie omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia.

Policję wszczęła postępowanie w tej sprawie. Funkcjonariusze poszukują osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia jego przebiegu.

Najnowsze