Wystarczyła chwila nieuwagi! Kierowca Volkswagena wysłał 4 osoby do szpitala

2021-07-26 14:02
Wypadek na trasie wojewódzkiej nr 212
Autor: Policja Wypadek na trasie wojewódzkiej nr 212

W sobotnie popołudnie bytowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 212. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wina leży po stronie kierowcy Volkswagena, który w wyniku zachowania zbyt małej odległości najechał na tył Mercedesa, a następnie zderzył się czołowo z Audi. Przez jego lekkomyślność 4 osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej numer 212 na trasie Bytów — Udorpie, dyżurny bytowskiej komendy odebrał w sobotę 24 lipca po godz. 12.00. Na miejsce wraz z policjantami drogówki natychmiast zostały skierowane służby ratownicze.

Funkcjonariusze, którzy wyjaśniali okoliczności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że wina leży po stronie 28-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, kierującego Volkswagenem. Mężczyzna w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości, najechał na tył Mercedesa, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z osobowym Audi.

W związku z odniesionymi obrażeniami, 4 osoby zostały przewiezione do szpitala. Policjanci zatrzymali sprawcy wypadku prawo jazdy, natomiast śledczy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE