Musiały posypać się kary. Transport rur był za długi i za ciężki

2020-12-22 9:58
Za długi i za ciężki transport bez zezwolenia
Autor: GITD Za długi i za ciężki transport bez zezwolenia

Mandaty karne i nakaz udania się na parking strzeżony. Tak skończyła się podróż zestawu zatrzymanego przez wielkopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Transport ważył prawie 57 ton zamiast przepisowych 40 i był za długi o ponad 3,7 metra. Kierowca na przejazd samochodu o takich gabarytach nie miał zezwolenia.

Inspektorzy ITD z Gniezna na wielkopolskim odcinku drogi ekspresowej S5 zatrzymali do kontroli ciężarówkę, którą przewożono rury z Kaczyńca do Księginic. Zamiast przepisowych 40 ton zespół pojazdów ważył prawie 57 ton. Przekroczone również zostały wartości nacisku poszczególnych osi składowych. Zestaw był też dłuższy o 3,70 m od normy wynoszącej 16,50 m.

Przeczytaj też: Jechał potężnym Audi z promilami. Syreny i światła nie wystarczyły, by się zatrzymał

Kierujący pojazdem nie okazał w trakcie prowadzonej kontroli zezwolenia na przejazd po drodze publicznej ciężkim pojazdem nienormatywnym kategorii VII, które powinien posiadać. Ciężarówkę skierowano na parking strzeżony. Zostanie tam do czasu uzyskania przez przedsiębiorcę właściwego zezwolenia na przejazd. Przewoźnikowi grozi teraz wysoka kara finansowa. Kierowca został ukarany mandatami karnymi w kwocie 700 zł. 

Za długi i za ciężki transport bez zezwolenia
Autor: GITD Za długi i za ciężki transport bez zezwolenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE