Zamiast boksera - elektryk. Nadchodzi elektryczne Subaru Solterra

Subaru Solterra - teaser
Autor: Subaru Subaru Solterra - teaser

Samochody Subaru słyną z napędu na obie osie i przeciwsobnego silnika pod maską. Elektryczne Subaru Solterra nie będzie pierwszym modelem tej marki bez słynnego boksera, ale pierwszym, w którym zamiast spalinowej jednostki znajdzie się silnik elektryczny. Co wiemy o modelu, który jest opracowywany wspólnie z Toyotą?

Nadchodzące Subaru Solterra być może nie spodoba się purystom, ale na Starym Kontynencie może być niezwykle ważnym modelem. Pierwszy elektryczny model japońskiego producenta nie będzie miał pod maską boksera, a silnik wykorzystujący energię elektryczną. O napęd na 4 koła możemy być jednak spokojni, choć zastosowanie będzie możliwe dzięki płycie podłogowej Toyoty. Tak - elektryczne Subaru będzie zbudowane na platformie TNGA.

Sprawdź: Jakim autem jeździ Piotr Żyła? Za kierownicą tego SUV-a ma UBAW po pachy! ZDJĘCIA

Solterra jest owocem współpracy między Toyotą a Subaru i z pewnością będzie dzielił podzespoły i rozwiązania z autami tej pierwszej marki. Model Subaru może się jednak charakteryzować bardziej zachowawczym designem niż konkurencyjne propozycje.

Subaru Solterra
Autor: Subaru Subaru Solterra

Nie znamy póki co danych technicznych i specyfikacji elektrycznego Subaru, ale biorąc pod uwagę osiągi modeli dostępnych w europejskiej gamie, prawdopodobne jest, że Solterra będzie błyszczeć na tle innych nowych aut spod znaku plejad. Póki co musimy zadowolić się teaserami - pełna prezentacja modelu powinna być kwestią kilku tygodni. Auto trafi do salonów na całym świecie - ma być oferowane w Europie, Japonii i USA.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze