ZASŁABŁ na skrzyżowaniu z GAZEM w podłodze. Pilnej POMOCY udzielił mu przypadkowy patrol

Kierowca Toyoty Yaris zasłabł na środku skrzyżowania
Autor: Policja Kierowca Toyoty Yaris zasłabł na środku skrzyżowania

Mężczyźnie, który zasłabł w aucie na środku dużego skrzyżowania w Ostrołęce (woj. mazowieckie) pilnej pomocy udzielili funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Auto marki Toyota przez kilka minut blokowało ruch na skrzyżowaniu, a mimo to nikt z osób postronnych się nie zatrzymał i nie sprawdził co dzieje się z kierowcą. Sytuację opanowali policjanci.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 29 października na jednym ze skrzyżowań w centrum Ostrołęki. Patrolujący ten rejon policjanci, z wydziału patrolowego, w pewnym momencie zauważyli stojącą na zielonym świetle osobową Toyotę Yaris, której kierowca mimo zmiany sygnalizacji kierujący nie reagował. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

Sprawdź: Mandat we Wszystkich Świętych. Policja nie odpuści! Gdzie będzie suszyć? W jakich miejscach staną kontrole?

Kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, usłyszeli, że silnik Toyoty pracuje na bardzo wysokich obrotach. Gdy dobiegli do samochodu, okazało się, że siedzący za kierownicą starszy mężczyzna zasłabł z nogą na pedale gazu. Kierowca nie ruszał się i nie było z nim kontaktu. Mundurowi natychmiast zainterweniowali i zaczęli udzielać mężczyźnie pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia wezwana także została karetka pogotowia.

Zobacz: Żandarmeria Wojskowa, a kontrola drogowa. Co mogą żołnierze? Jakie mają uprawnienia?

Jak się okazało, kierowca Toyoty z uwagi na swoją chorobę, potrzebował pilnej pomocy medycznej. Na szczęście, dzięki czujności i szybkim działaniom ostrołęckich policjantów, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Najnowsze