Zawodnik Fame MMA chwali się, jak gna prawie 200 km/h! Aktywista Jan Śpiewak nie wytrzymał

2021-09-11 13:50
Kizo nagrywa, jak pędzi prawie 200 km/h
Autor: kizo_wnik_058 / Instagram Kizo łamie przepisy ruchu drogowego

Patryk Woziński, funkcjonujący w artystycznym świecie jako Kizo, to autor kilku znanych rapowych kawałków oraz fighter próbujący swoich sił w oktagonie. Muzyk występujący na galach Fame MMA, zaliczył ogromną wpadkę. Opublikował w sieci film, jak za kierownicą luksusowego Audi bezczelnie łamie prawo. Komentujący to pirackie zachowanie nie zostawiają na Kizo suchej nitki. Znany aktywista Jan Śpiewak zwraca się do Policji, aby przyjrzała się sprawie.

Szybkie, głośne i luksusowe - tylko w takich autach pokazuje się znany hip-hopowiec Kizo. Przez ręce rapera z Gdańska przewinęło się sporo samochodów, przy których Woziński czasami pstryka sobie fotki i publikuje je na swoim instagramowym profilu. Artysta nietuzinkowe bryki często też wspomina w swoich kawałach. W autach zdarza mu się również nagrywać filmiki, które lądują w mediach społecznościowych. Jedno z takich nagrań wrzuconych do sieci pokazuje ewidentne łamanie prawa. Kizo za kierownicą luksusowego Audi gna prawie 200 km/h trasą szybkiego ruchu, trzymając przy tym smartfona i nagrywając swój wyczyn. Tak niebezpieczne zachowanie absolutnie nie jest powodem do dumy. Kizo swoim pirackim sposobem jazdy daje fatalny przykład fanom. Instagramowy profil rapera obserwuje ponad 700 tys. osób, a jego teledyski mają milionowe odsłony w serwisie YouTube. W sieci już huczy z powodu głupiego zachowania gdańszczanina. Uwagę na sprawę zwrócił m.in. znany warszawski aktywista Jan Śpiewak. Opublikował nagranie na swoim twitterze, zamieszczając komentarz:

Znany discopolowiec Kizo non stop na swoim instagramie chwali się swoim 700 k obserwującym niebezpieczną jazdą, łamaniem przepisów i jeszcze kręci to jedną ręką. Nagrania regularnie wrzuca na instagrama. Halo @PolskaPolicja weźcie się do roboty. Ludzie giną przez Wasze lenistwo

Co grozi kierowcy za takie zachowanie? W świetle polskiego prawa jazda z niedozwolonymi prędkościami trasami szybkiego ruchu jest karalna. Jeśli kierujący zostanie przyłapany na jeździe powyżej dopuszczonej maksymalnej szybkości, popełnia wykroczenie. Za takie zachowanie grozi mandat karny wynoszący maksymalnie 500 złotych, a do konta kierowcy dopisywanych jest maksymalnie 10 punktów karnych. W skrajnych sytuacjach policjanci ruchu drogowego odstępują od ukarania mandatem i od razu kierują sprawę do sądu, który w ramach swoich kompetencji kierowcę może ukarać znacznie wyższą grzywną.

Takim Audi A8 jeździ Kizo

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE