Żegnaj GTI, witaj GTX? Nadchodzą szybkie, elektryczne Volkswageny

Volkswagen GTX
Autor: Volkswagen Volkswagen GTX

Volkswagen inwestuje w elektromobilność, a portfolio elektrycznych modeli tego producenta będzie się powiększać. W zelektryfikowanej gamie obecne są modele GTE, ale oznaczenie usportowionych, w pełni elektrycznych modeli będzie brzmiało inaczej. Niemiecki producent już niebawem zaprezentuje ID.4 w wersji o wysokich osiągach. Będzie on nosił oznaczenie GTX.

Już niebawem poznamy Volkswagena ID.4 GTX - pierwszy w pełni elektryczny model, który marka w komunikacie prasowym nazywa o elektrycznym modelem wysokich osiągach. Wygląda na to, że po GTI, GTD i GTE nadszedł czas na nowy, trzyliterowy skrót zwiastujący sportowe wrażenia z jazdy.

Sprawdź: Ma napęd na tył, ale nie driftuje. TEST, OPINIA - Volkswagen ID.4 1ST Max Performance 204 KM 77 kWh

O tym, czy GTX to odpowiednik GTI w rodzinie modeli ID przekonamy się 28 kwietnia. To wtedy Volkswagen zaprezentuje usportowioną odmianę ID.4. Póki co, wiemy że auto ma mieć lepsze osiągi i napęd na 4 koła.

Litery GT od dawna oznaczają przyjemność z jazdy. Teraz litera X buduje pomost do mobilności przyszłości. Zrównoważony rozwój i sportowy charakter nie wykluczają się wzajemnie, ale się uzupełniają

– mówi Klaus Zellmer, członek zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży marki Volkswagen.

Napęd na 4 koła i dwa silniki

Dodatkowy silnik elektryczny na przedniej osi ma poprawić osiągi i będzie włączał się wtedy, gdy potrzebna będzie maksymalna moc lub dodatkowa trakcja. W specjalnym trybie jazdy Traction silnik na przedniej osi ma działać przez cały czas.

Nowa seria GTX modeli z rodziny ID. to część strategii, jaką przyjął Volkswagen. Do 2030 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży w Europie ma wzrosnąć do 70 procent. Do 2050 roku Volkswagen chce osiągnąć neutralność węglową; w ciągu najbliższych czterech lat w elektromobilność, hybrydyzację i cyfryzację zostanie zainwestowanych około 16 miliardów euro.

WIDEO - tak brzmi elektryczny Volkswagen

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze