Zignorował sądowy zakaz i przekroczył prędkość. Grozi mu do 5 lat więzienia

2021-09-15 9:25
Kontrola drogowa
Autor: Policja Kontrola drogowa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który mimo kilku zakazów sądowych, zdecydował się prowadzić samochód. Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali go do kontroli, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna jest podejrzewany także o prowadzenie pojazdu pod wpływem niedozwolonych substancji.

Do zdarzenia doszło w sobotę 11 września, kiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy (woj. podkarpackie) realizowali zadania związane z weryfikacją zagrożeń zgłaszanych przez mieszkańców. Zgodnie ze zgłoszeniem, funkcjonariusze kontrolowali prędkość pojazdów na ulicy Gądki w Jaśle, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h

W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że siedzący za kierownicą 25-letni jaślanin posiada kilka aktywnych zakazów sądowych, zabraniających mu kierowanie pojazdem na najbliższe 9 lat.

Zatrzymany 25-latek był trzeźwy, natomiast wstępne badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność niedozwolonych substancji. Teraz za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE