Złodziej miał tyle lat, co SKRADZIONE auto! Dostawczy Volkswagen wrócił do rąk właściciela

Złodziej miał tyle lat, co skradziony Volkswagen Transporter
Autor: Policja Złodziej miał tyle lat, co skradziony Volkswagen Transporter

Zgłoszenie o zaginięciu starego, dostawczego Volkswagena, do której doszło na terenie jednej z dzielnic stolicy Dolnego Śląska, wrocławscy policjanci otrzymali w późnych godzinach wieczornych. Kiedy mundurowi namierzyli auto, kierujący nim mężczyzna próbował uciekać, jednak pościg nie trwał długo. Skradzione auto wróciło do właściciela, a zatrzymany 27-latek odpowie za jego kradzież.

Dostawczego Volkswagena Transportera, należącego do 61-letniego mężczyzny, złodziej "zwinął" z ulicy. Była to dość nietypowa kradzież, bowiem samochód o którym mowa był już dość leciwy – został wyprodukowany 27 lat temu. Funkcjonariusze wiedzieli, że do zdarzenia doszło stosunkowo niedawno i są bardzo duże szanse na odzyskanie auta.

Sprawdź: Uszkodziła furę na własne życzenie. Pośpiech będzie ją słono kosztować! [WIDEO]

Przeczucie ich nie myliło, ponieważ podczas sprawdzania okolicy, nagle zauważyli białego dostawczaka. Gdy samochód się zatrzymał, wysiadł z niego młody mężczyzna. Na widok policjantów natychmiast zaczął uciekać. Nie miał jednak szans z doświadczonymi mundurowymi doskonale znającymi swój teren - został zatrzymany w bezpośrednim pościgu.

Zobacz: Nawet nie próbował uciekać. Podobno nie wiedział, że jedzie kradzionym SUV-em

Co ciekawe, auto opuściło niemiecką fabrykę w tym samym roku, w którym urodził się zatrzymany rabuś. Po zakończonej interwencji mężczyzna trafił do aresztu. Za dokonanie kradzieży będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Na miejscu swoje czynności wykonali policyjni technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady do dalszych celów procesowych. Po wszystkim auto trafiło z powrotem w ręce właściciela.

Najnowsze