Złodzieja zdradził jeden szczegół! Kradziona ciężarówka odzyskana

2021-07-31 13:03
Kradziona ciężarówka nie wyjechała z Polski
Autor: Straż Graniczna Kradziona ciężarówka nie wyjechała z Polski

Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili wywóz kradzionej ciężarówki poza granice Polski. Kontrola, która miała miejsce na przejściu granicznym w Kukurykach ujawniła niechlujność złodziei i doprowadziła do zatrzymania 28-letniego Rosjanina, który kierował kradzionym DAF-em. Sprawą wkrótce zajmie się policja.

Kontrola legalności pochodzenia pojazdu przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Terespola doprowadziła do zatrzymania 28-letniego Rosjanina. Mężczyzna próbował opuścić kraj kradzionym ciągnikiem siodłowym marki DAF. Mundurowi przeprowadzili drobiazgowe sprawdzenie, a niechlujność złodziei umożliwiła zatrzymanie samochodu. Numer VIN pojazdu był przerobiony, a ingerencja ta pozostawiła charakterystyczne ślady.

"Przebity" VIN wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, a w toku kontroli wyszło na jaw, że DAF o wartości około 100 000 złotych został skradziony. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji zatrzymali 28-latka, a pojazd został przekazany w ich ręce. Sprawa raczej na tym się nie zakończy - policjanci będą próbowali pójść po nitce do kłębka i spróbują ustalić, kto jeszcze odpowiada za kradzież ciągnika siodłowego.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 7 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE