Złodzieje nie dali rady! Kryminalni odzyskali sportową limuzynę

2021-10-21 11:10
Kryminalni odzyskali sportową limuzynę
Autor: Policja Kryminalni odzyskali sportową limuzynę

Specjaliści z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi (woj. łódzkie) odzyskali sportową limuzynę. Kradzieżą BMW M5, wartego kilkaset tysięcy złotych, zajęli się specjaliści. Świadczy o tym fakt, że przy aucie znaleziono zagłuszarki sygnału GPS. Podczas przeszukania ujawniono również tablice rejestracyjne i części od innych samochodów, które w ostatnim czasie zaginęły na terenie województwa.

Do kradzieży pojazdu doszło we wtorek 19 października na terenie ogrodzonej posesji w Kutnie (woj. łódzkie). Według informacji zdobytych przez kryminalnych, pojazd miał znajdować się na terenie gminy Rzgów. Informacje te potwierdziły się i jeszcze tego samego dnia samochód, którego wartość pokrzywdzony oszacował na blisko 400 tys. złotych, został odzyskany. Ukryty w garażu pojazd miał zdemontowane tablice rejestracyjne, a we wnętrzu pojazdu ujawniono dwie włączone zagłuszarki sygnału GPS. podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli tablice rejestracyjne, części samochodowe oraz wyposażenie pochodzące od trzech innych pojazdów skradzionych w październiku 2021 roku na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Sedan z piekła rodem

Samochód, którym mowa to BMW M5 - jeden z najszybszych, seryjnie produkowanych sedanów. Ten model napędza 4-litrowe V8 o mocy 600 KM i 750 Nm (625 KM w wersji Competition), co w połączeniu z szybką przekładnią i napędowi xDrive, pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" już w 3,3 sekundy. Z kolei do przekroczenia bariery 200 km/h, ta sportowa limuzyna potrzebuje niecałych 11 sekund. Aktualnie ten model staruje w polskim cenniku od kwoty 580 tys. złotych. Mocniejszy wariant Competition jest o 43 tys. złotych droższy.

Tak brzmi BMW M5

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE