Złodzieje ukradli BMW, które trudno przeoczyć. Odzyskała je policja ze Zgorzelca

2020-01-27 15:57 Maciej Lubczyński
Limonkowe BMW odzyskane przez policję
Autor: Policja Limonkowe BMW odzyskane przez policję

Limonkowe BMW trudno przeoczyć. Dla złodziei był to jednak łakomy kąsek - ukradli je na terenie Niemiec, ale nie udało im się wynieść z tej kradzieży korzyści. Samochód w całości został odzyskany przez funkcjonariuszy ze zgorzeleckiej grupy „NYSA”.

BMW serii 3 w jaskrawym kolorze raczej rzuca się w oczy. Nie powstrzymało to 3 Polaków, którzy postanowili ukraść je na początku roku z niemieckiej posesji. Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA otrzymali informację o miejscu przechowywania pojazdu pochodzącego z kradzieży i podjęli działania, które zakończyły się zatrzymaniem 3 osób.

Sprawdź także: Potrącił kobietę, uciekł z miejsca zdarzenia i wpadł do rowu. Kierowca Fiata miał w organizmie 3 promile

Wartość zabezpieczonego BMW E92 wynosi blisko 85 tys. złotych. Podczas akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto sprzęt służący do kradzieży aut. Wśród zatrzymanych byli 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego oraz dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego w wieku 26 i 33 lat. Przy najmłodszym z zatrzymanych zabezpieczono telefon pochodzący z włamania do auta, które miało miejsce na początku stycznia na terenie Zgorzelca. Okazało się także, że kolejny z nich, 33-latek, był poszukiwany przez świdnicką prokuraturę.

Mężczyźni usłyszą teraz zarzut paserstwa, a za czyny, o które są podejrzani, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Limonkowe BMW odzyskane przez policję
Autor: Policja Limonkowe BMW odzyskane przez policję
Najnowsze