Dobrze wybierz warsztat

2008-06-24 16:54

Koszty takiej naprawy różnią się nie tylko w zależności od miejsca, gdzie się ją wykonuje. Jeszcze większy wpływ mają części, których się do tego używa. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Czy warto naprawiać w ASO? Technologia producenta gwarantuje dotrzymanie warunków gwarancji na naprawiane części oraz na całe nadwozie. Warto to wziąć pod uwagę, jeśli się ma nowy samochód. Wraz z wiekiem pojazdu drastycznie maleje opłacalność takiej naprawy. W przypadku leciwych aut jej koszt może nawet kilkakrotnie przekroczyć ich rynkową wartość.

Jakością usług warsztaty nieautoryzowane wcale nie muszą odbiegać od warsztatów autoryzowanych. Mogą być jednak problemy z gwarancją producenta. Naprawa na częściach oryginalnych będzie tylko trochę tańsza nawet w innych miastach i jeżeli już się na nią decydujemy, to lepiej wykonać ją w ASO.
Za naprawę zapłacimy dużo mniej, gdy wybierzemy zamiast oryginałów tzw. zamienniki. To bardzo dobra propozycja dla właścicieli aut kilkuletnich, po głównym okresie gwarancji. Jednak zamienniki mają różną jakość i przy ich wyborze warto polegać na doświadczeniu warsztatu.
W małych, często zaniedbanych warsztatach za robociznę zapłacimy dużo mniej, ale na próżno tam szukać najnowszych technologii. Z jakością też są one zwykle na bakier, ale jeśli ktoś lubi sporty ekstremalne, to już jego wybór.

Odrębny problem to naprawa i kupno części używanych. Zwolennicy podkreślają, że są to zwykle  części oryginalne i można znaleźć takie, które są prawie nowe. W przypadku elementów lakierowanych mogą to być nawet części w tym samym kolorze. Ceny mogą tu być o wiele mniejsze niż w przypadku części nowych. Jeśli więc pochodzenie części używanych jest zgodne z prawem, to czemu nie? Główny problem jednak to znalezienie takich części w nienagannym stanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE