Sposoby na chorobę lokomocyjną. Jakie domowe sposoby są najlepsze

2014-07-15 14:07

Choroba lokomocyjna potrafi zamienić podróż w wielki koszmar. Bo choć zwykle niegroźna, może dawać bardzo przykre objawy. I to niezależnie od tego, czy jedzie się samochodem, leci samolotem czy płynie statkiem. Na szczęście jest na nią sposób i to nie jeden.

Choroba lokomocyjna potrafi zamienić podróż w wielki koszmar. Bo choć zwykle niegroźna, może dawać bardzo przykre objawy. I to niezależnie od tego, czy jedzie się samochodem, samolotem czy statkiem. Na szczęście jest na nią sposób i to nie jeden.

Zanim wsiądziesz do auta

Zjedz łyżeczkę mielonego imbiru i popij szklanką wody lub jedz cukierki i ciasteczka imbirowe.

Imbir zapobiega nudnościom – nie tylko tym związanym z chorobą lokomocyjną. Jeśli smak imbiru jest dla ciebie zbyt ostry, przed podróżą wypij napój miodowo-imbirowy. Do małego garnuszka wsyp pół łyżki mielonego imbiru, zalej szklanką gorącej wody i gotuj przez 10 minut. Przecedź, przelej do dużego kubka, dodaj łyżkę miodu i wlej pół filiżanki świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, dodaj szczyptę świeżo zmielonego czarnego.

Sprawdź też: Apteczka w aucie na wakacje: co powinna zawierać

Skuteczność imbiru potwierdziły dopiero współczesne testy: stwierdzono, że 2 kapsułki sproszkowanego korzenia imbiru zwalczają chorobę lokomocyjną skuteczniej niż dawka popularnego aviomarinu;

Inny napój zapobiegający nudnościom w czasie podróży to napar z cynamonu i goździków. Przygotowujemy go zalewając wrzątkiem łyżeczkę goździków i łyżeczkę cynamonu mielonego. Gotujemy napar przez 10 minut, odcedzamy i dodajemy łyżkę miodu. Warto też pić herbatkę z melisy.

Pomogą również

Oliwki - zalecane we wczesnym stadium choroby lokomocyjnej, zjedzenie kilku oliwek zapobiega nudnościom, ponieważ produkują one związki chemiczne, które wysuszają jamę ustną,

Krakersy produkowane są na proszku do pieczenia, w którego skład wchodzi m.in. soda oczyszczona, mogą wchłaniać nadmiar płynów żołądkowych.

Syrop z liścia coca - działanie przeciwwymiotne;

Guma miętowa lub chusteczka nasączona miętą, która można wąchać przez drogę;

Pamiętaj o tych zasadach

- Siadaj zawsze przodem do kierunku jazdy

- Gdy mdłości się nasilają - zamknij oczy i głęboko oddychaj

- W czasie jazdy patrz w oddalony punkt, tak żeby nie widzieć mijanych obiektów

- W trakcie podróży nie pij napojów słodkich i gazowanych

- Przed podróżą zjedz lekki posiłek

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki