13-latek stanie przed sądem rodzinnym. Jest podejrzewany o sprzedaż narkotyków

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter /zdjęcie ilustracyjne

Akcja policji w Piotrkowie Trybunalskim

13-latek stanie przed sądem rodzinnym. Jest podejrzewany o sprzedaż narkotyków

2022-11-02 12:31

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które zajmowały się udostępnianiem oraz posiadały środki odurzające. Z uwagi na wiek zatrzymanych o ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pod koniec października, podczas patrolu, piotrkowscy wywiadowcy na jednym z parkingów zauważyli dwie młode osoby, które na widok radiowozu zaczęły się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Funkcjonariusze sprawdzili zawartość saszetki jednego z nastolatków i znaleźli w niej susz roślinny. Druga z osób zakazaną substancję ukryła w kieszeni spodni.

Jak podaje policja, obie osoby zostały zatrzymane, a zabezpieczony susz po sprawdzeniu testerem narkotykowym dał wynik pozytywny w kierunku marihuany.

"Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 grama zabronionej substancji. Policjanci ustalili też, od kogo nieletni zakupili susz roślinny. Okazało się, że nielegalną substancję sprzedał im 13-letni piotrkowianin, który podzielił los kolegów. Za popełnione czyny karalne cała trójka trafi przed oblicze sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym ich losie. 13-latek odpowie za uczestniczenie w obrocie środków odurzających oraz udzielenie nieletnim środka odurzającego. 14-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, a 15-latek dodatkowo za udostępnianie zakazanej substancji" - informuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Pościg za 16-letnim kierowcą. Taranował pojazdy, powodował kolizje. Pędził z prędkością 250 km/h