3-letniemu Kubusiowi spod Pajęczna kończy się czas. Ratunek jest daleko

2022-05-11 14:13
3-letniemu Kubusiowi spod Pajęczna kończy się czas
Autor: Archiwum prywatne/Reprodukcja Dariusz Kucharski

Czas biegnie nieubłaganie. Każda upływająca minuta, każdy kolejny dzień tylko pogłębiają chorobę 3-letniego Kubusia z Nowej Brzeźnicy koło Pajęczna (woj. łódzkie). Chłopczyk urodził się z bardzo ciężką wadą serca, a lekarze w Polsce nie są w stanie mu już pomóc. Jedyny ratunek jest za oceanem, w dalekich Stanach Zjednoczonych. Niestety na pomoc niedługo może być za późno.

Kiedy Sonia Szwagruk dowiedziała się, że wkrótce zostanie mamą, łzom szczęścia nie było końca. Wkrótce jednak zastąpił je płacz wywołany stanem swojego nienarodzonego dziecka. W trakcie drugiego badania prenatalnego lekarze wykryli u niego ciężką wadę serca, tzw. krytyczną stenozę aortalną, niedomykalność wszystkich zastawek oraz nadciśnienie płucne.

CZYTAJ TEŻ: Ryzykowała życiem, by urodzić córeczkę. Sukces lekarzy z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Jeszcze w trakcie ciąży przeprowadzono u chłopczyka operację przezskórnego poszerzenia zwężonej aorty. Po porodzie Kubuś przeszedł kilka kolejnych zabiegów, które jednak nie poprawiły znacząco jego stanu. - To były działania paliatywne, łagodzące – mówi mama chłopca. - Mimo bardzo poważnej, śmiertelnej wady, lekarze w Polsce boją się zrobić cokolwiek innego, dlatego Kubuś nie miał jeszcze żadnej operacji na sercu. Jego stan jest coraz gorszy. Łatwo się męczy, nie przybiera na wadze, sinieje z powodu niedotlenienia.

Razem uratujmy małe dziecko

Widząc, że w Polsce nie ma dla synka ratunku, jego rodzice zaczęli szukać pomocy poza granicami naszego kraju. Znaleźli w amerykańskim Bostonie. Tamtejsi lekarze są w stanie uratować jego serduszko. Przeszkodą jest jednak koszt operacji, sięgający około 2 milionów złotych i uciekający czas. - W ciągu 4 miesięcy Kubuś powinien być już w USA. W przeciwnym razie zmiany będą nieodwracalne – tłumaczy pani Sonia.

CZYTAJ TEŻ: Synek policjanta z Łodzi ciężko chory. Potrzebna krew dla 6-letniego Mateuszka

Drodzy czytelnicy. Kubuś liczy na Wasze wsparcie. Zbiórka na operację jego serduszka prowadzona jest na portalu siepomaga, pod adresem: www.siepomaga.pl/kubus-szwagruk

POLECAMY: Uciekła przed wojną, w Łodzi dostała drugie życie. Lekarze wyleczyli 16-latkę z Odessy

Sonda
Czy ufasz lekarzom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE