Bełchatów: Chirurg zarażony COVID-19. Lekarz miał kontakt z pacjentami w szpitalu i przychodni

2020-07-03 19:05 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Bełchatów: Chirurg zarażony COVID-19. Lekarz miał kontakt z pacjentami w szpitalu i przychodni
Autor: Pixabay/ DarkoStojanovic Szpital na kieleckim Czarnowie znów zaprasza na badania

Koronawirus w Bełchatowie, lekarz pracujący na oddziale chirurgii Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II i w przychodni BCM jest zarażony COVID-19. Obie placówki, przy współpracy z sanepidem ustalają listę osób, które miały kontakt z medykiem, pobrano także wymazy od personelu i pacjentów szpitalnego oddziału.

Zarówno w Szpitalu Jana Pawła II, jaki i w przychodni BCM, już wskazano osoby, które mogły mieć kontakt z zarażonym lekarzem. W przypadku obu placówek wśród pacjentów i personelu przeprowadzane są wywiady epidemiologiczne, z kolei 2 lipca od osób z oddziału chirurgii bełchatowskiego szpitala pobrano wymazy, na ich trzeba jeszcze poczekać.

Jak podaje portal belchatow.naszemiasto.pl lekarz przez kilka dni pracował, mając kontakt z personelem i pacjentami obu instytucji. Część osób już został poddana izolacji.

Policjanci w drodze do rodzącej kobiety

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Oddział chirurgii ogólnej bełchatowskiego szpitala nie został zamknięty, ale wstrzymano nowe przyjęcia i zabiegi.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, to już kolejne zakażenie COVID-19, jakie ujawniono w Szpitalu Wojewódzkim Jana Pawła II. 19 czerwca informowaliśmy o zakażeniu koronawirusem wśród personelu i pacjentów oddziały wewnętrznego.