Bełchatów: Drogowe remonty w dobie koronawirusa. Co udało się zrobić w ostatnich miesiącach?

2020-07-03 10:00 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Bełchatów: Drogowe remonty w dobie koronawirusa. Co udało się zrobić w ostatnich miesiącach?
Autor: UM Bełchatów Bełchatów: Drogowe remonty w dobie koronawirusa. Co udało się zrobić w ostatnich miesiącach?

Zaplanowane na pierwszą połowę roku prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg zostały zakończone. Mimo panującej epidemii koronawirusa, w mieście powstały nowe chodniki, alejki spacerowe oraz zatoki postojowe. Wszystkie zrealizowane już zadania kosztowały magistrat 440 tys. zł.

Bieżące utrzymanie obejmuje głównie prace interwencyjne, które polegają na remontowaniu istniejących chodników, ścieżek rowerowych oraz miejsc parkingowych będących w zarządzie miasta. Chodzi m.in. o wymianę krawężników i nawierzchni, budowę zatoczek postojowych czy utwardzanie placów wielofunkcyjnych oraz remontowanie punktowych uszkodzeń w jezdniach. Miasto na bieżąco prowadzi również przegląd wszystkich ciągów rowerowych oraz pieszo–rowerowych.

Mimo epidemii koronawirusa prace nie spowalniały. Wykonawca, bełchatowska firma Lear, pracował zgodnie z harmonogramem i zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Wszystkie zlecone zadania zostały zrealizowane terminowo.

– Utrzymanie naszych dróg, remonty i budowa nowych chodników, miejsc parkingowych oraz alejek spacerowych są niezwykle ważna dla naszych mieszkańców. Dlatego każdego roku inwestujemy w miejską infrastrukturę – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Ekipy pracowały w różnych częściach miasta. Pracowników można było powstać m.in. na os. Przytorze, gdzie powstał jest chodnik łączący ulicę Gombrowicza z al. Wyszyńskiego, nowe płyty ułożone zostały także w ciągu ul. Słowackiego, a konkretnie w rejonie bloków nr 3, 5, 9 i 11. Z nowych deptaków korzystać można również w rejonie bl. nr 3 przy ul. Św. Barbary, łączącego ul. Staszica z ul. Turkusową, w rejonie bl. nr 9, łączącego ul. Staszica z ul. Berylową, w pasach drogowych ulic 1 Maja (rejon bl. nr 2 na os. Okrzei) oraz Królewskiej. Na liście zrealizowanych robót znalazł się także remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego, a działka przy ul. Lipowej została na nowo zagospodarowana. Z kolei mieszkańcy os. Dolnośląskiego spacerują już po nowych alejkach, które wybudowane zostały za kortami tenisowymi.

Awantura przed oczyszczalnią Czajka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jeśli chodzi o zatoki parkingowe, nowa powstała na os. Dolnośląskim. W okolicach bloku nr 106 zaparkować może 8 samochodów. Natomiast na os. Budowlanych drogowcy pogłębili istniejące wcześniej miejsca parkingowe przy bloku nr 1 oraz poszerzyli dojazd do parkingu.

Wszystkie zrealizowane w pierwszym półroczu prace kosztowały 440 tys. zł. Warto przypomnieć, że podpisana w styczniu umowa na bieżące utrzymanie obowiązywać będzie do końca 2021 roku i opiewa na kwotę 4,1 mln zł.