Bełchatów: Czy w tym roku ruszą miejskie fontanny i tężnie?

2021-05-11 8:09
Bełchatów: Czy w tym roku ruszą miejskie fontanny i tężnie?
Autor: UM Bełchatów Bełchatów: Czy w tym roku ruszą miejskie fontanny i tężnie?

Czy w tym roku zostaną uruchomione miejskie fontanny i tężnie? Takie pytanie może nurtować wielu mieszkańców Bełchatowa, którzy przyzwyczaili się do korzystania z uroków tych obiektów. Jak się okazuje sprawa w tej chwili jest w rękach sanepidu. To właśnie pracowników bełchatowskiej stacji poproszono o opinię, czy można włączyć tą wodną infrastrukturę. Wszystko ma oczywiście związek z koronawirusem. O szczegółach przeczytasz na se.pl!

Zwyczajowo w Bełchatowie fontanny na pl. Narutowicza i Wolności były uruchamiane wraz z pierwszym dniem wiosny. To była niepisana, miejska tradycja. W ubiegłym roku ze względu na epidemię koronawirusa ani fontanny ani tężnie nie ruszyły na ani jeden dzień! Wówczas epidemiolodzy - i to w całym kraju - jasno podkreślali, że aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.

CZYTAJ: Bełchatów: Miejski żłobek zmienił lokalizację. Wszystko przez OGROMNY REMONT!

Czy można liczyć na to, że w tym sezonie wiosenno – letnim skorzystamy z miejskich obiektów?

- W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Bełchatowie i poprosiliśmy jej pracowników o opinię . Czekamy na odpowiedź - mówi redakcji Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy UM w Bełchatowie.

Jak poinformowali nas miejscy urzędnicy wszystkie obiekty – zarówno tężnia, jak i fontanny na: pl. Narutowicza i pl. Wolności przeszły już po zimie niezbędny, techniczny przegląd. Instalacje są sprawne i czekają tylko na przysłowiowe „odpalenie”.

PRZECZYTAJ: Zelów: Opiekunki jeżdżą do seniorów… Elektrycznymi rowerami!

Jak wskazują przykłady innych samorządów w wielu miejscach mieszkańcy już mogą korzystać z uroków fontann czy tężni – już działają wodotryski w Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i wielu innych lokalizacjach. W naszym regionie, po kilkumiesięcznej przerwie działalność wznowiła tężnia w Szczercowie – instalacja została uruchomiona już 28 kwietnia i działa pełną parą. Nie jest więc wykluczone, że i w naszym mieście dla ich uruchomienia zapali się zielone światło.

Przypomnijmy w Bełchatowie fontanny zlokalizowane są na pl. Narutowicza i pl. Wolności. Poza nimi bełchatowianie bardzo chętnie korzystali z dobroczynnego mikroklimatu tężni solankowych. Poza tą najstarszą – na os. Budowlanych w ubiegłym roku powstały dwie nowe – na os. Binków i Przytorze. Oba nowo wybudowane obiekty nie zostały oddane do dyspozycji mieszkańców, w zeszłym roku tylko dokonano ich technicznego rozruchu.

POLECAMY: Przytorze: 4-metrowa wyrwa w trawniku! Jak powstała niebezpieczna dziura i kiedy zostanie zakopana?

Otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE