Boże Ciało 2020. Procesje w Bełchatowie. Jak będą wyglądać obchody Bożego Ciała?

i

Autor: Pixabay/ GoranH Boże Ciało 2020. Procesje w Bełchatowie. Jak będą wyglądać obchody Bożego Ciała?

Bełchatów: Koronawirus na procesji Bożego Ciała. Pilny komunikat sanepidu

2020-06-21 16:55

Jeden z członków Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów-Grocholice jest zakażony koronawirusem. Bełchatowski sanepid szuka osób, które uczestniczyły w mszy świętej oraz w procesji Bożego Ciała w parafii kościoła Wszystkich Świętych.

Osoba chora na COVID-19 uczestniczyła w procesji Bożego Ciała, (11.06.2020) w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bełchatowie. W związku z tą sytuacją sanepid poszukuje uczestników nabożeństwa.

W komunikacie na stronie sanepidu w Bełchatowie czytamy:

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie zwraca się do Parafian Parafii pw. Wszystkich Świętych - ul. Rynek Grocholski 8 w Bełchatowie będących na Mszy Św. lub procesji eucharystycznej Bożego Ciała w dniu 11.06.2020r., które miały bliski kontakt z Miejską Orkiestrą Dętą Bełchatów- Grocholice, w której grała osoba zakażona koronawirusem SARS - CoV-2 o kontakt telefoniczny (44 631 31 08, 44 631 31 18) lub e-mailowy ([email protected]) z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie.”

ZOBACZ TAKŻE: CPK wybuduje nowe połączenia kolejowe. Z Radomia do Warszawy dojedziemy w 50 minut!

W rozmowie z Radiem Łódź Elżbieta Świerczyńska-Musiał, powiatowa inspektor sanitarna w Bełchatowie, poinformowała, że do tej pory dochodzeniem epidemiologicznym objęto księży, chór oraz orkiestrę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Stany alarmowe na rzekach w kotlinie Kłodzkiej.