Bełchatów: "Kultura", Helios, kiedy otworzą kina w naszym mieście?

2020-05-28 12:40 mj-s
Bełchatów: Kultura, Helios, kiedy otworzą kina w naszym mieście?
Autor: MCK Bełchatów Bełchatów: "Kultura", Helios, kiedy otworzą kina w naszym mieście?

6 czerwca wejdzie w życie kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Od tego dnia, po trwającej ponad 2 miesiące przerwie, kina będą mogły ponownie otworzyć drzwi dla miłośników filmu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kina zostaną tego dnia otwarte. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia kin w Bełchatowie?

Spis treści

  1. 6 czerwca - kina mogą ruszyć!
  2. Kiedy ruszy kino "Kultura"?
  3. Kiedy ruszy kino Helios?

6 czerwca - kina mogą ruszyć!

Kina w Polsce zostały zamknięte dla widzów 12 marca. Decyzją rządu swoje drzwi dla kinomaniaków zamknęły także dwa bełchatowskie kina – Helios i „Kultura” działające w MCK- u.

27 maja premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w ramach IV etapu odmrażania gospodarki będą mogły wznowić działalność instytucje kultury – teatry, opery, balet i kina. Niemniej jednak otwarcie ich po przerwie, będzie wiązało się z wprowadzeniem wielu zmian zgodnych z wytycznymi sanitarnymi. Czy zdążą się przygotować do 6 czerwca? Czy już w pierwszy weekend czerwca będzie można obejrzeć w nich filmy?

Kiedy ruszy kino "Kultura"?

Do nowego otwarcia przygotowuje się „Kultura” działająca przy MCK-u.

- Pieczołowicie przygotowujemy się do uruchomienia naszego kina, proszę mi wierzyć stęskniliśmy się za naszymi widzami. W myśl nowych zasad, jakie będą obowiązywały, przygotowaliśmy zarówno nowy regulamin działalności, jak i zabezpieczamy naszą placówkę w środki do dezynfekcji, tak, by wszystkie wymogi sanitarne były spełnione na najwyższym poziomie – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. - Mam nadzieję, że wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik jeszcze przed 6 czerwca, ale jeśli się to nie uda, to sądzę, że najpóźniej ruszymy w poniedziałek, 8 czerwca - dodaje dyrektor.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Czy rząd otworzył dyskoteki? Bardzo smutna informacja. Koronawirus w Polsce

Kiedy ruszy kino Helios?

Na razie nie ma informacji dotyczących wznowienia działalności kin sieci Helios. To czy zostaną one ponownie otwarte 6 czerwca, zależy czy do tego dnia uda się wprowadzić wszelkie środki związane z reżimem sanitarnym. Nie jest więc wykluczone, że ta data się nieco przesunie. Przypomnijmy, w Bełchatowie działa jeden multipleks należący do tej sieci w galerii „Olimpia”.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Kopna Góra. Niedaleko Białegostoku powstaje zagroda pokazowa żubrów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.