Bełchatów: Miejscy strażnicy takiego sprzętu jeszcze nie mieli. Co dostali? [FOTO]

2020-09-24 18:17 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Bełchatów: Miesjcy strażnicy takiego sprzętu jeszcze nie mieli. Co dostali?
Autor: UM Bełchatów Przenośny defibrylator jest prosty w użyciu, dzięki czemu można szybko uratować życie w przypadku zatrzymania akcji serca.

Do tej pory pilnowali porządku, teraz mogą też ratować życie. Strażnicy miejscy w Bełchatowie mają już na wyposażeniu mobilny defibrylator. Dzięki temu urządzeniu mogą szybciej reagować w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.

Strażnicy miejscy wzywani są do przeróżnych interwencji i patrolują wiele zakątków miasta. Teraz mając defibrylator na wyposażeniu radiowozu patrolowego, mogą szybciej i sprawniej zareagować w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. A wiadomo, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta.

- Od czterech lat w kilku punktach miasta umieszczone są defibrylatory zewnętrzne. Teraz, kiedy takie urządzenie będziemy mieć w swoim radiowozie, nie trzeba będzie tracić cennych chwil na dojechanie do Urzędu Miasta, MOPS-u czy targowiska miejskiego. Pomocy będziemy mogli udzielić natychmiast - przyznaje Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Mundurowi z bełchatowskiej jednostki przeszli już niezbędne szkolenie pod okiem ratowników medycznych ze Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

- To urządzenie pomaga nam przywrócić funkcje życiowe. Prosta konstrukcja oraz instrukcje głosowa sprawiają, że pomocy udzielić może praktycznie każdy. Aparat sam analizuje pracę serca i, w razie konieczności, za pomocą elektrod dostarcza do pacjenta określoną energię elektryczną. W przypadku nieprawidłowego rytmu serca, defibrylacja pozwala doprowadzić do jej stabilizacji - mówi Radosław Tyc, jeden z ratowników prowadzących szkolenie.

Przenośny defibrylator wraz z apteczką kosztował miasto 6 tys. zł.

Super Raport 24.09 (Goście: Ryszard Czarnecki - europoseł PiS, Robert Winnicki z Konfederacji oraz wirusolog prof. Włodzimierz Gut)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.