Bełchatów: Policja ma nowe radiowozy! Ruszą do pracy w prewencji i pionie kryminalnym [FOTO]

2021-01-14 8:14 mj-s
Bełchatów: Policja ma dwa nowe radiowozy! Ruszą do pracy w prewencji i pionie kryminalnym [FOTO]
Autor: KPP Bełchatów Bełchatów: Policja ma dwa nowe radiowozy! Ruszą do pracy w prewencji i pionie kryminalnym [FOTO]

Powiększyła się flota radiowozów policji w Bełchatowie. Jednostka wzbogaciła się o dwa nowe samochody - oznakowany i nieoznakowany. Nowy tabor zasili dwa policyjne wydziały - prewencję i pion kryminalny. Inwestycję wsparł samorząd miasta.

12 stycznia bełchatowscy policjanci otrzymali kluczyki do dwóch nowych radiowozów marki Kia Ceed. Radiowozy sfinansowane zostały w połowie ze środków policji, a pozostałą część, w ramach programu 50/50, sfinansował Urząd Miasta w Bełchatowie. Koszt zakupu radiowozu oznakowanego wyniósł ponad 107 tysięcy złotych, natomiast nieoznakowanego blisko 95 tysięcy złotych.

PRZECZYTAJ: Mniej kradzieży, gwałtów, ale więcej ZABÓJSTW! To efekt koronawirusa? Policyjne statystyki ZASKAKUJĄ!

- Samochody są dobrze wyposażone i dostosowane do realiów pełnienia codziennej służby. Każdy spełnia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa użytkowników. Wyposażone są między innymi w czujniki cofania wraz z kamerą, automatyczną dwustronną klimatyzację, asystenta pasa ruchu, 8 calowy ekran dotykowy. Oznakowany radiowóz zasili tabor bełchatowskiego Wydziału Prewencji, natomiast nieoznakowana kia to pojazd wspomagający i będzie wykorzystywany również przez policjantów pionu kryminalnego - informują stróże prawa z Bełchatowa.

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie mogła sobie pozwolić na zakup nowych aut dzięki pomocy, jaka po raz kolejny powędrowała do niej z miasta. Bełchatowski samorząd przekazał jednostce blisko 100 tys. zł.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Zapowiada się ARMAGEDON na drogach w regionie. IMGW ostrzega bełchatowian!

- Nowe auta, które zasiliły tabor bełchatowskiej policji, z pewnością wpłyną na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Życzę, aby radiowozy sprawdzały się w każdej sytuacji i nie były awaryjne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Dobrą współpracę z bełchatowskim samorządem chwali sobie szef jednostki policji w Bełchatowie.

- Dziękuję za wsparcie, jakie policjanci otrzymują ze strony bełchatowskiego urzędu miasta, który corocznie współfinansuje zakup pojazdów służbowych. Dzięki temu, że władze miasta inwestują w bełchatowską jednostkę, funkcjonariusze mają do dyspozycji lepszy sprzęt, co jest niezwykle pomocne w zwalczaniu przestępczości i sprawnym docieraniu na miejsca zdarzeń - przyznaje insp. Grzegorz Czubakowski, komendant KPP w Bełchatowie.

POLECAMY: Łódzkie: W DPSach ruszają szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Kto następny w kolejce?

Napadli go bandyci, a potem dostał jeszcze grzywnę