Łódzkie: W DPSach ruszają szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Kto następny w kolejce?

2021-01-13 14:59 mj-s
W DPSach ruszają szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Kto następny w kolejce?
Autor: Pixabay W DPSach ruszają szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Kto następny w kolejce?

W przyszły poniedziałek, 18 stycznia ruszają szczepienia przeciw COVID – 19, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w województwie łódzkim. Zgodnie z zapowiedzią wojewody Tobiasza Bocheńskiego, który dziś rozmawiał z samorządowcami z całego Łódzkiego mają one potrwać do 22 stycznia. W I etapie szczepień w naszym regionie poza mieszkańcami DPS-ów, preparat mają także otrzymywać osoby powyżej 80. roku życia, nauczyciele i służby mundurowe.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński poinformował o szczegółach związanych z zapisami i organizacją szczepień przeciw COVID-19 w województwie łódzkim. Podobnie, jak w całym kraju, najpierw preparaty mają być podawane osobom powyżej 80. roku życia.

- Od 15 stycznia rozpoczynamy zapisy na szczepienia seniorów w grupie 80+. 22 stycznia rozpoczynamy zapisy dla seniorów 70+, zaś od 25 stycznia ruszą szczepienia dla tych dwóch wspomnianych grup - wyjaśniał wojewoda.

CZYTAJ: ZMIANY w 500 plus! Gdzie i kiedy złożyć wniosek w Bełchatowie, by pieniądze NIE PRZEPADŁY?

Dzisiaj (13 stycznia) Tobiasz Bocheński zorganizował wideokonferencję z samorządowcami województwa łódzkiego poświęconą realizacji Narodowego Programu Szczepień. Rząd będzie finansował dowóz osób mających trudności w dojeździe do punktu szczepień. Dla wszystkich, którzy mają problem z poruszaniem się, gminy muszą zorganizować transport, który zostanie sfinansowany przez wojewodę.

- Biorąc pod uwagę, że gminy wiejskie i wiejsko-miejskie są czasem rozległe, czasem gorzej skomunikowane i mieszkańcy nie mają dostępu do środków komunikacji, również w takich gminach będziemy finansowali dowóz osób sprawnych ruchowo, tak, aby nikt nie pozostał bez możliwości zaszczepienia się – zaznaczał Tobiasz Bocheński.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bełchatów: Masz kłopoty finansowe z powodu epidemii COVID-19? Możesz skorzystać z tej dopłaty!

W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców finansowanie transportu do punktów szczepień będzie dotyczyć tylko osób mających trudności z samodzielnym poruszaniem się.

W województwie łódzkim zorganizowano 429 punktów szczepień. Na szczepienie można zapisać się poprzez:

  • infolinię 989 (rejestracja od 15 stycznia)
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie
  • osobiście w punkcie szczepień.

Pełną listę realizującą szczepienia przeciw COVID-19 w Bełchatowie i powiecie bełchatowskim można znaleźć w tym artykule >>> Bełchatów: Gdzie będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19? Mamy listę przychodni!

Super Raport 13.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz Marek Zuber - ekonomista)