Zapowiada się ARMAGEDON na drogach w regionie. IMGW ostrzega bełchatowian!

2021-01-13 14:25
Zapowiada się ARMAGEDON na drogach w regionie. IMGW ostrzega bełchatowian!
Autor: Pixabay/ 12019 Zapowiada się ARMAGEDON na drogach w regionie. IMGW ostrzega bełchatowian!

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółty alert) dla wielu regionów Polski, w tym dla Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. Opady śniegu i śniegu z deszczem w połączeniu w niską temperatura stworzą wyjątkowo niebezpieczne warunki, zwłaszcza dla kierowców.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego

Wszystko wskazuje na to, że kierowcy kolejny dzień będą musieli zdecydowanie zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność na drogach całego regionu. Powodem będzie oblodzenie.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura minimalna -4°C do -2°C, temperatura przy gruncie -4°C do -3°C - informują synoptycy z IMGW.

CZYTAJ: ZIMA i jej mniej urocze oblicze! To zaniedbanie może DUŻO KOSZTOWAĆ! Starty mogą sięgać tysięcy!

Żółty alert dla Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego obowiązuje od godz. 22:00 dnia 13.01.2021 r. do godz. 8:00 dnia 14.01.2021 r.

Wszystko jednak wskazuje na to, że niekorzystnych warunków drogowych możemy się spodziewać już dużo wcześniej.Na ten moment słupki rtęci wskazują dosłownie 1, 2°C wystarczy delikatne ochłodzenie, by to co roztopiło się na drogach w ciągu dnia, stworzyło na ulicach i chodnikach przysłowiową "szklankę".

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90%.

PRZECZYTAJ: Zabija niezwykle skutecznie i systematycznie. Służby apelują: Nie bądźmy OBOJĘTNI!

Wyższy WIEK EMERYTALNY przesądzony! 67 lat dla kobiet i mężczyzn