Bełchatów: Straż miejska interweniowała na leśniej BIBIE młodzieży. Inni demolowali plac zabaw!

2020-06-02 8:24 mj-s
Bełchatów: Straż miejska interweniowała na leśniej BIBIE młodzieży. Inni demolowali plac zabaw!
Autor: Straż miejska Bełchatów/ Facebook Bełchatów: Straż miejska interweniowała na leśniej BIBIE młodzieży. Inni demolowali plac zabaw!

W miniony weekend bełchatowska straż miejska dwukrotnie interweniowała wobec nieletnich, którzy złamali prawo. W jednym przypadku doszło do suto zakrapianej imprezy w lesie, podczas drugiej interwencji trzeba było studzić zapędy krewkich nastolatków, którzy wzięli się za demolowanie placu zabaw.

Kolejny etap luzowania obostrzeń i wychodzenia z lockdownu nie zwalnia nas z zachowania zdrowego rozsądku i szeroko rozumianej ostrożności. Cały czas apelują o to nie tylko służby sanitarne, ale i porządkowe. Jak pokazują doświadczenia straży miejskiej tylko z ostatniego weekendu, trudno wyegzekwować to od młodzieży, która nie dosyć, że może wreszcie się spotykać, to powoli wchodzi w czas wakacji.

W minionym weekend strażnicy podejmowali interwencje m.in. wobec dużej grupy młodych osób zakłócającej spokój i porządek publiczny oraz zaśmiecania terenu leśnego. Druga interwencja miała miejsce na jednym z osiedli.

WARTO TO WIEDZIEĆ: Długi weekend Boże Ciało 2020. Jak będą pracować urzędy, biblioteka i USC 12 czerwca?

- Interweniowaliśmy wobec dwóch nieletnich, którzy niszczyli elementy placu zabaw na osiedlu Żołnierzy POW. Rozumiemy, że młodość ma swoje prawa, a czas "zamknięcia" w domu był długi i uciążliwy, ale niestosownie się do przepisów prawa, niszczenia wspólnego mienia, czy brak wzajemnego zrozumienia dla drugiej osoby musi nieść za sobą konsekwencje. Nie będziemy "łaskawi” dla takiego zachowania! - informują strażnicy miejscy z Bełchatowa. - W przypadku osób nieletnich odpowiedzialność za zachowanie dzieci i młodzieży spoczywa przede wszystkim na rodzicach i opiekunach - dodają mundurowi.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Ponad sto osób w akcji, policyjny śmigłowiec i dron. Poszukiwaną 27-latkę odnaleziono na... Śląsku [FOTO]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Znaleźli NARKOTYKI! Sprawę chciał załatwić "inaczej"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.