Bełchatów: Sypią się mandaty! Kierowcy jeżdżą na pamięć i za nic mają nowe znaki!

2020-07-29 12:44 Magdalena Jaśkiewicz-Stawowczyk
Policja pomiar prędkości
Autor: KPP Sejny

Obowiązuje zaledwie od dwóch dni, a już wystawiono kilkanaście mandatów! Policja podkreśla, że w związku z nową organizacją ruchu na 3-kilometrowym odcinku drogi między Księżym Młynem, a Rząsawą będzie intensywniej patrolować ten rejon. Co prawda kierowcy jeszcze mogą liczyć na taryfę ulgową, ale… rażąco za „ciężka noga” z pewnością nie umknie uwadze mundurowych i sięgnięciu po bloczek z mandatami!


O zmianach w organizacji ruchu na drodze do kopalni i elektrowni informowaliśmy już w minionym tygodniu. Zgodnie z nowym oznakowaniem, które obowiązuje od poniedziałku (27 lipca) ograniczono prędkość do 60 km/h i wprowadzono zakaz wyprzedzania. Jak pokazują policyjne doświadczenia wielu kierowców, albo jeździ na pamięć, albo celowo łamie nowe przepisy, dlatego sypią się mandaty.

- Większość wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami odbywało się w godzinach porannych bądź popołudniowych, kiedy kierowcy jadą lub wracają z pracy. W chwili obecnej kierujący mogą się spodziewać tam patroli, które zwracają uwagę na wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – ograniczenia prędkości oraz zakazu wyprzedzania. Rażące łamanie przepisów jest i będzie karane mandatami – mówi Marcin Kucner, naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP w Bełchatowie.

Droga łącząca Bełchatów z dwoma największymi zakładami pracy, jak podkreśla Marcin Kucner, jest najbardziej uczęszczaną drogą w powiecie bełchatowskim. Po przeanalizowaniu liczby zdarzeń drogowych okazuje się, że nie dzieje się tam dobrze – mundurowi odnotowywali tam od lat dużą liczbę zdarzeń. Podstawowe grzechy kierowców to właśnie prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Policyjnym analizom wtórowali też mieszkańcy Oleśnika i gmina Bełchatów. Urzędnicy wnioskowali o ograniczenie prędkości. Mieszkańcy wsi, która leży tuż przy samej drodze chcieli z kolei wpłynąć na poprawę swojego bezpieczeństwa uniemożliwiając wyprzedzanie.

Motocyklista położył maszynę. Jazdę w krótkich spodenkach i koszulce zapamięta na długo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.