Bełchatów. Trzymał w ręku torbę z narkotykami, nagle weszła policja. Nie uwierzysz, co zrobił

2021-11-30 11:52
Bełchatów. Trzymał w ręku torbę z narkotykami, nagle weszła policja. Nie uwierzysz, co zrobił
Autor: Policja /KWP Łódź

Nawet do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, u którego policja znalazła ponad pół kilograma metamfetaminy. Mężczyzna, na widok funkcjonariuszy, wpadł w popłoch i próbował ukryć narkotyki, a później zaprzeczał, że należą do niego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu interesowali się 44-letnim bełchatowianinem, który według zebranych wcześniej informacji miał posiadać zabronione substancje. "Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny i 27 listopada 2021 roku pojechali pod ustalony adres, aby zweryfikować swoje podejrzenia. Na podwórzu zastali 44-latka stojącego z reklamówką. Na widok nieoczekiwanych gości, mężczyzna szybko wbiegł do domu. Jak się później okazało, próbował ukryć zakazane środki. Słysząc o celu policyjnej wizyty, bełchatowianin nie przyznał się do posiadania narkotyków. Jednak podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli środki odurzające. Znaleźli je w kotłowni, wewnątrz wygaszonego pieca. Były w słoiku oraz foliowych dilerkach zapakowanych reklamówkę, którą wcześniej mężczyzna miał przy sobie" - opisuje nadkom. Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma metamfetaminy. Nawet w tej sytuacji mężczyzna wszystkiemu zaprzeczał, twierdząc, że narkotyki ktoś mu podrzucił. Następnego dnia, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 44-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat więzienia.

W poniedziałek (29 listopada) sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE