Bełchatów: W DPS-ie brakuje sił i rąk do pracy! Starosta APELUJE do WOLONTARIUSZY

Bełchatów: W DPS-ie brakuje sił i rąk do pracy! Starosta APELUJE do WOLONTARIUSZY
Autor: Pixabay/ MemoryCatcher Bełchatów: W DPS-ie brakuje sił i rąk do pracy! Starosta APELUJE do WOLONTARIUSZY

Dom Pomocy Społecznej w Bełchatowie poradził sobie z zakażeniami koronawirusem, ale bardzo mocno odczuwa tego skutki. W jednostce, w której mieszkają starsze i schorowane osoby brakuje sił i rąk do pracy. Na gwałt potrzebni są wolontariusze, którzy wesprą wyczerpaną załogę jednostki w prostych pracach porządkowych, kuchennych czy w podstawowej opiece na seniorami.

Dorota Pędziwiatr, starosta powiatu bełchatowskiego zwróciła się ze szczególnym apelem do organizacji pozarządowych i mieszkańców regionu, chodzi o pomoc w Domu Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, placówka przez kilka tygodni walczyła z koronawirusem – we wrześniu wśród personelu i pensjonariuszy ujawniono pierwsze przypadki zakażeń, potem wszystko potoczyło się efektem domina.  Ostatecznie sporą część seniorów ewakuowano do szpitali. Ci którzy zostali byli zaopiekowani przez personel, który w placówce był praktycznie non – stop, teraz po pokonaniu koronawirusowego zagrożenia, pojawił się inny dotkliwy problem: brakuje sił i rąk do pracy.

Domy Pomocy Społecznej z powiatu bełchatowskiego – także ten w Zabłotach - poszukują osób chętnych, które zechcą wspomóc ich bieżącą działalność.

- Poszukiwane są osoby, które będą mogły pomóc w zakresie pomocy kuchennej, opieki nad pensjonariuszami czy porządkowania pomieszczeń, a także te, które będą mogły opiekować się pensjonariuszami – w tym przypadku wymagane jest wykształcenie minimum średnie – kierunek opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w DPS oraz asystent osoby niepełnosprawnej – apelują powiatowi urzędnicy.

Apel starosty bełchatowskiego został już wystosowany do organizacji pozarządowych, personelu zakładów opieki zdrowotnej. ale także do indywidualnych mieszkańców. Z osobami, które się zgłoszą będą zawierane umowy wolontariackie.

Osoby, które chciałby pomóc mogą zgłaszać się do:

  • Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, nr telefonu: (44) 635-86-28.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Co robić, kiedy mam objawy COVID-19? Jak umówić się do lekarza? Gdzie zgłosić się na test?