Bestia ze wschodu dała o sobie znać! Śnieżyca i potężne MROZY. Co się dzieje na drogach Łódzkiego?

2021-01-18 9:27 mj-s PAP
Bestia ze wschodu dała o sobie znać! Śnieżyca i potężne MROZY. Co się dzieje na drogach Łódzkiego?
Autor: Pixabay/ 12019 Bestia ze wschodu dała o sobie znać! Śnieżyca i potężne MROZY. Co się dzieje na drogach Łódzkiego?

Dwadzieścia kresek poniżej zera, dziś wielu bełchatowian spoglądających wcześnie rano na termometry, mogło zobaczyć takie właśnie wskazania. Mróz w ciągu dnia zelży, ale i tak będzie na tyle siarczysty, że dla naszego regionu, podobnie jak prawie w całym kraju, IMGW wydało alter pierwszego stopnia. Jak wygląda sytuacja na drogach w regionie po bardzo śnieżnym i zimnym weekendzie?

Główne trasy komunikacyjne, czyli drogi krajowe i autostrady, w województwie łódzkim są przejezdne - poinformował dyżurny ruchu łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Plisiecki.

- Większość głównych dróg regionu ma czarną nawierzchnię. W okolicach Wielunia, w paru miejscach, występuje tzw. lokalna śliskość. Dotyczy to odcinków dróg krajowych nr 45, 43 i 74 - powiedział Jacek Plisiecki dla PAP.

CZYTAJ: Kosztował 3 miliony, trwał pół roku! Tak wygląda SOR w Bełchatowie po wielkim REMONCIE! [GALERIA]

Jak wyjaśnił Jacek Plisiecki, takie odcinki należy obsypać specjalną mieszanką piasku i chlorku sodu, bo przy bardzo niskich temperaturach sól to po prostu za mało.

Pracuje tam specjalistyczny sprzęt. Jeśli to będzie konieczne - jak zapewnili drogowcy - pojazdy do odśnieżania i posypywania dróg zostaną skierowane na inne odcinki głównych tras regionu.

POLECAMY: Bełchatów: Problem z odśnieżeniem ulicy? Dzwoń! Jak drogowcy radzą sobie w akcji „zima”?

IMGW ostrzega – będzie dalej MROZIĆ!

Wszystko wskazuje na to , że najgorszy mróz mamy już za sobą, ale w ciągu najbliższych godzin temperatura nadal będzie się utrzymywać mocno poniżej zera. Synoptycy z IMGW praktycznie dla całego kraju wydali ostrzeżenia pogodowe I stopnia.

- Temperatura maksymalna w dzień od -12°C do -10°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 15km/h – informuje komunikat IMGW.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatów: Bat na niezdyscyplinowanych? Urząd Pracy WZYWA PRZEDSIĘBIORCÓW do składania oświadczeń!

GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]