Bełchatów: Problem z odśnieżeniem ulicy? Dzwoń! Jak drogowcy radzą sobie w akcji „zima”?

2021-01-15 14:41 mj-s
Akcja zima 2020/2021 w Bełchatowie: Czy zaskoczy drogowców? Zapytaliśmy o to w PGMie!
Autor: Pixabay/ FotoEmotions Akcja "zima" 2020/2021 w Bełchatowie: Czy zaskoczy drogowców? Zapytaliśmy o to w PGMie!

IMGW ostrzega przed silnym mrozem, fali chłodu, z jakim tej zimy jeszcze do czynienia nie mieliśmy, będą towarzyszyć inne niekorzystne warunki – na terenie Łódzkiego mogą się tworzyć zawieje i śnieżne zamiecie . W tej sytuacji trzeba przygotować się na niekorzystne warunki drogowe. W Bełchatowie nad utrzymaniem chodników i dróg pracuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, poza bieżącą pracą w terenie spółka uruchomiła także specjalny nr telefonu, pod którym można zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Warto jednak mieć pewność na kim ciąży obowiązek odśnieżenia danego parkingu, chodnika czy ulicy, o tym informujemy w poniższym artykule. A gdzie dzwonić w przypadku kłopotów?

Zima przyszła niespodziewanie i od razu dała o sobie znać nie tylko pięknymi, zaśnieżonymi krajobrazami, ale także drogami i chodnikami. Jak wskazują prognozy synoptyków najbliższe dni, zwłaszcza w weekend, będą obfitować we wszystko co zimowe. Ma być bardzo mroźno, słupki rtęci spadną nawet kilkanaście stopni poniżej zera, ma lokalnie prószyć, a temu wszystkiemu będzie towarzyszyć północnozachodni wiatr z porywami sięgającymi nawet 55 km/h. Szczegóły zapowiedzi meteorologów znajdziecie w tym artykule >>> Na jak długo zostanie z nami zima? Sprawdziliśmy prognozy pogody dla Bełchatowa! [PROGNOZA POGODY]

Zima w Bełchatowie – jak wygląda sytuacja na drogach?

Za zimowe utrzymanie miejskich dróg i chodników odpowiada Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej. Drogi, parkingi, chodniki i ciągi piesze – do utrzymania w należytym stanie PGM ma ich łącznie 175 km. Jak podkreślają pracownicy spółki:

- Na ulicach Bełchatowa pracują pługopiaskarki, mikrociągnik i kilka ciągników z osprzętem. Ale nie tylko. W gotowości są także ładowarki, samochody ciężarowe i równiarka. PGM dysponuje ponadto specjalistycznym sprzętem do usuwania zasp i udrażniania ulic. Dodatkowo spółka zabezpieczyła również samochody na wypadek konieczności wywozu zalegającego w mieście śniegu.

CZYTAJ: Bełchatów: Utknął na dworcu bez pieniędzy i jedzenia! W dramatycznej chwili pomogli mu BEZDOMNI!

Od kilku dni praktycznie cały sprzęt intensywnie pracuje, wszystkie bełchatowskie drogi są przejezdne i czarne, problemy mogą występować lokalnie, zwłaszcza na małych i rzadko uczęszczanych ulicach. Dlatego warto podkreślić, że PGM uruchomił także specjalny nr telefonu, pod którym można zgłaszać problem nieodśnieżonej ulicy czy chodnika. Wystarczy zadzwonić na nr 509 361 264, przy którym dyżuruje osoba koordynująca akcję „zima”. Telefon jest czynny 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Miejscy urzędnicy przypominają także, że za zimowe utrzymanie dróg na osiedlach odpowiedzialni są zarządcy terenu. I tak, np. na osiedlach Okrzei i Słonecznym za odśnieżanie uliczek odpowiada Bełchatowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Z kolei na osiedlach: Dolnośląskim, Budowlanych, POW, Wolności, czy Tysiąclecia miasto lub zarządcy nieruchomości.

PRZECZYTAJ: Bełchatów: Bat na niezdyscyplinowanych? Urząd Pracy WZYWA PRZEDSIĘBIORCÓW do składania oświadczeń!

Zima w Bełchatowie - ile było wypadków?

Szczęśliwie pomimo trudnych warunków atmosferycznych na ulicach miasta i powiatu było w miarę bezpiecznie. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni, od 8 stycznia na ternie powiatu bełchatowskiego doszło do jednego wypadku i 20 kolizji.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Bełchatowska policja bierze pod lupę leniwych kierowców! Jaki mandat za nieodśnieżone auto?

Ale FLOTA! Takimi samochodami policjanci patrolowali A4!