Na jak długo zostanie z nami zima? Sprawdziliśmy prognozy pogody dla Bełchatowa! [PROGNOZA POGODY]

2021-01-14 13:15 mj-s
Na jak długo zostanie z nami zima? Sprawdziliśmy prognozy pogody dla Bełchatowa! [PROGNOZA POGODY]
Autor: Pixabay/ AdinaVoicu Na jak długo zostanie z nami zima? Sprawdziliśmy prognozy pogody dla Bełchatowa! [PROGNOZA POGODY]

Zrobiło się biało i naprawdę zimowo! Najwięcej radości z takiej pogody z pewnością mają najmłodsi, którym aura umożliwia zabawy na śniegu. No właśnie, a jak długo będzie się nim można cieszyć? Zima, która pojawiła się dość nieoczekiwanie zaledwie w ciągu kilku ostatnich dni zostanie z nami na dłużej, czy to tylko jej krótkotrwały pomruk? Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy pogody.

Z pierwszych przebłysków długo wyczekiwanej zimy mogliśmy się już cieszyć w minionym tygodniu, 6 stycznia spadł pierwszy w tym roku śnieg, ale to dopiero opady z ostatnich dwóch dni sprawiły, że białego puchu zrobiło się naprawdę sporo. A czy będzie go więcej?

Przeglądając prognozy pogody dla regionu Bełchatowa można powiedzieć, że tak! Nie będą to bardzo obfite opady, bo meteorolodzy zapowiadają lekkie opady śniegu, ale tak ma być w czwartek, piątek i sobotę – to właśnie na te najbliższe dni planowana jest dostawa świeżego, białego puchu.

CZYTAJ TAKŻE: Bełchatowska policja bierze pod lupę leniwych kierowców! Jaki mandat za nieodśnieżone auto?

Śnieżnej pokrywie będzie też sprzyjać temperatura – będzie mroźno, zwłaszcza w nadchodzącą niedzielę, 17 stycznia. Jeszcze dziś wieczorem i w nocy (z 14 na 15 stycznia) termometry wskażą od -4 °C do -7°C .

W piątek (15 stycznia) rano, około 8.00 słupki rtęci mogą wskazywać nawet -8°C , w miarę upływu dnia temperatura nieznacznie wzrośnie, do -5, -6°C . Za to wieczorem i w nocy mróz już „zetnie” do maksymalnie -10°C.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> ZIMA i jej mniej urocze oblicze! To zaniedbanie może DUŻO KOSZTOWAĆ! Straty mogą sięgać tysięcy!

W sobotę będzie mroźno i według prognoz synoptyków może pojawić się słońce. Temperatura, przy częściowym zachmurzeniu i lekkich opadach śniegu, ma oscylować w okolicach -7°C . Bardzo mroźna będzie za to niedziela (17 stycznia). Zgodnie z prognozami minusowe temperatury już w ciągu dnia osiągną wartości dwucyfrowe! Ma był dość słonecznie, ale termometry mogą wskazać nawet do -13°C! Ten siarczysty mróz będzie się utrzymywać do poniedziałku (18 stycznia).

PRZECZYTAJ: Wiktorek Kruszyński pojechał na operację do Linz! Cały Bełchatów trzyma za malucha kciuki!

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia temperatura będzie się podwyższać. Poniedziałek, to jeszcze -6°C, we wtorek (19 stycznia) ma być już -2°C , a w kolejne dni i tak aż do końca stycznia termometry w ciągu dnia mają wskazywać od 0°C do 2°C. Zimową aurę może zniszczyć deszcz, który prognozowany jest na sobotę 23 stycznia, wówczas też słupki rtęci skoczą do 2°C na plusie. Wszytko jednak wskazuje na to, że z zimowych warunków będzie można korzystać przez cały najbliższy tydzień.

POLECAMY: ZMIANY w 500 plus! Gdzie i kiedy złożyć wniosek w Bełchatowie, by pieniądze NIE PRZEPADŁY?

Atak zimy w Polsce