Bez Sebastiana, ale i tak niezbyt przyjemnie. POGODA na weekend dla Bełchatowa [PROGNOZA]

2019-11-29 9:15 mj-s
Bez Sebastiana, ale i tak niezbyt przyjemnie. POGODA na weekend dla Bełchatowa
Autor: Pixabay

Media informują o złowieszczym cyklonie Sebastian. Czy w naszym regionie mamy powody do obaw o gwałtowne załamanie pogody? Sprawdziliśmy co przyniesie nam aura w nadchodzący weekend.

Mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko – mazurskiego rzeczywiście mogą odczuć skutki tzw. cyklonu Sebastian. To on wpłynie na zamianę dotychczasowej pogody, ale przede wszystkim na północy kraju. Dał już zresztą o sobie znać w Wielkiej Brytanii, a teraz przez Morze Północne, Danię, a także południową część Szwecji dociera nad Bałtyk!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał rano pogodowe alerty przed silnym wiatrem od dziś, tj. 29 listopada do późnych nocnych godzin 30 listopada. Ostrzeżenia obowiązują w kilkunastu powiatach nadbałtyckich regionów. W pozostałej części kraju, na mapach… zielono, a to oznacza brak jakichkolwiek zagrożeń ze strony aury.

Co w takim razie czeka nas na pogodowych mapach Bełchatowa?

Mimo braku ostrzeżeń pogoda rozpieszczać nie będzie. Piątek z temperaturą wahającą się w zakresie od 8 do 3 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie rano, w miarę upływu dnia będzie chłodniej. Zachmurzenie zmienne, może popadać – późnym wieczorem niewykluczone, że będzie to deszcz ze śniegiem. W nocy i nad ranem temperatura spadnie i według prognoz mogą pojawić się przymrozki. Warto więc zdjąć nogę z gazu, bo na drogach może być ślisko.

Sobota przywita nas rześkim porankiem z temperaturą, początkowo na niewielkim minusie, później słupki rtęci mogą osiągnąć maksymalnie 2 stopnie Celsjusza. Poczucie chłodu będzie jednak potęgować spora wilgotność i wiatr, to przez jego podmuchy, prognozowane na ok 18 km/h będziemy odczuwać nawet -6 stopni. W ciągu dnia zza chmur wyjrzy słońce, ale wraz z jego zajściem temperatura ponownie spadnie poniżej zera.

W niedzielę pogoda zbliżona do sobotnich warunków. Prognozowane są przejaśnienia, temperatura: 2 stopnie powyżej zera. Zelży siła wiatru, ale jego prędkość na poziomie 7 km/h będzie powodować, że odczuwalna temperatura przewidywana jest na -3 stopnie.

Według prognoz dla naszego regionu w poniedziałek spadnie śnieg, synoptycy określili jego opad na 7 milimetrów. Ma być pochmurno i wilgotno, a siła wiatru ma osiągnąć około 18 km/h.